Skocz do zawartości
  • 0

Formacja RAD


GoAr

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

RAD to niemiecka organizacja pracy działała prawie wszędzie gdzie były budowane jakieś więsze obiekty o znaczeniu taktyczno militarnym. Jak na allegro wpiszesz w wyszukiwarce RAD o zobaczysz na pewno wiele gadźetów związanych z organizacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale mam do zidentyfikowania monetę zastępczą z kantyny RAd-u, dalsze więc rozwinięcie Fahr (transport?) abtl. abteilung (oddział?) i to z określeniem 1 może pozwoli na dokładne umiejscowienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję A.' za słuszną uwagę. Zauważ jednak że tłumaczyć próbowałem - nieporadnie może ale struktura organizacyjna armii niemieckiej jest mi całkowicie obca. Wiem już kto był emitentem, teraz pragnąłbym ustalić gdzie stacjonował ów batalion, gdzie mogła się mieścić jego kantyna. Może ktoś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak przed rozpentaniem tej debaty zajrzeć do słownika niemiecko-polskiego i sprawdzić co się ma?
Myślę że nie zaszkodziłoby. Radfahr Abt. 1 to nie jednostka RAD'u - bo takiej z tym numerem po prostu nie było, ale pierwszy Batalion Rowerowy.
pozdrawiam
A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie