Skocz do zawartości
  • 0

Co to?


MJL

Pytanie

Witam. Jestem poczatkujacym poszukiwaczem. Szukałem na terenie raczej potężnych walk-k. Szczecina-teren pewnie mocno przeszukany-ale, zgodnie z powiedzeniem-pod latarnią najciemniej-szukalem na samej własciwie drodze-pełno odłamków, łusek od mosina i pepeszy,jakis ogon od mozdzieza-i to! Co to?Było tego 7 szt. wielkość ok. 15 cm,średnica ok. 2,5 cm, wygląd jak od naboju do syfonu ale duże, końce ebonitowe.Wyglądało niepewnie więczakopałem (nie na drodze). Obok było kilka łusek od mausera stalowych.
Ktos wie co to?
Pozdrowienia- MJL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

osterode a same granatniki na karabinach;)powiem szczerze ze jeszcze nigdy nie wykopalem garlacza na m98. ale za to wyciagnelem z piwnicy u kolegi jak zrywali podloge caly komplecik w stanie celujacym:) do tej pory to posiadam oczywiscie zdekowane:)jak jego ojciec zobaczyl co maja pod podloga to chcial dzwonic na 997 lecz 100zl go przkonalo zeby tego nie robil:)w sumie oplacalo sie:D
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem poczatkujacym poszukiwaczem. Szukałem na terenie raczej potężnych walk-k. Szczecina-teren pewnie mocno przeszukany-ale, zgodnie z powiedzeniem-pod latarnią najciemniej-szukalem na samej własciwie drodze-pełno odłamków, łusek od mosina i pepeszy,jakis ogon od mozdzieza-i to! Co to?Było tego 7 szt. wielkość ok. 15 cm,średnica ok. 2,5 cm, wygląd jak od naboju do syfonu ale duże, końce ebonitowe.Wyglądało niepewnie więczakopałem (nie na drodze). Obok było kilka łusek od mausera stalowych.
Ktos wie co to?
Pozdrowienia- MJL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -są to pociski odłamkowe do granatnika niemieckiego garłacza" nakładanego na lufę.Ebonit z przodu to część zapalnika -- ebonit z tyłu służył jako prowadzenie podczas wystrzału -
podaję link gdzie znajdziesz dokładniejsze informacje:
http://www.inert-ord.net/ger03a/gerrg2/mod30/index.html
Pozdrawiam MTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info! Tak myślałem, że to coś nieciekawego. Zakopałem to, ale nie dawało mi to spokoju, więc po tygodniu odkopałem i zrobiłem zdjęcie. Zona jak zobaczyła, co wyciągam to uciekła na odległość 50 m. W pobliżu pełno łusek, odłamków i jeden klucz stary. A także coś co w pierwszej chwili wziąlem za niesmiertelnik, ale chyba nie- kwadratowe, jeden otwor, licczba wybita i taki znak- jakieś słoneczko- jak zrobię zdjęcie to może pokażę.
MJL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie