Skocz do zawartości
  • 0

od czego to pocisk ?łuska?


prezesszczepan

Pytanie

witam jak w temacie.ma on bicia
ble 27 b
fxs 1
i wafemmaty wa A lub (4)283 (3 sztuki)
posiada 2 gwinty od spodu i z góry kaliber ok.28 mm lub 30mm nie mam sufmiarki :-(
Znaleziony na Dolnym Śląsku,w Kłodzku na twierdzy.
nie wiem co to jest,ale zdaje mi się że coś z działka pokładowego.proszę o idntyfikacje oraz fbrykę gdzie został on wyprodukowany.Z góry dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ,że z materiałów wybuchowych po pewnym czasie leżenia wydzielają się sole (w postaci kryształów). Są one bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne i nawet uderzenie może spowodować detonację.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pociskach tego typu i kalibru nie używano trolylu mógł to być pentryt lub heksogen flegmatyzowany parafiną.masz chłopie szczęście że ci nie fukneło"w łapkach te materiały tracą stabilność po pewnym czasie leżakowania.luuuudzie zostawcie te niewypały w końcu!!!!bo kto zostanie na forum????
pozdrawiam i gratuluję szczęścia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak w temacie.ma on bicia
ble 27 b
fxs 1
i wafemmaty wa A lub (4)283 (3 sztuki)
posiada 2 gwinty od spodu i z góry kaliber ok.28 mm lub 30mm nie mam sufmiarki :-(
Znaleziony na Dolnym Śląsku,w Kłodzku na twierdzy.
nie wiem co to jest,ale zdaje mi się że coś z działka pokładowego.proszę o idntyfikacje oraz fbrykę gdzie został on wyprodukowany.Z góry dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie