Jump to content

Woj42

Forum members
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Akurat na informacjach z zalinkowanej strony bym się nie opierał. ;-)
 2. Nawet na pewno. Co zresztą wynika też z opisu na allegro. ;-)
 3. Litości! Znowu to stare oznaczenie? Nie było czegoś takiego jak LWS-4A Żubr!
 4. Informacje o amerykańskich ofertach na płatowce, silniki i paliwo są z archiwów, czy z literatury?
 5. To lepiej sprawdź. ;-) Bo jeszcze latem 1936 r. Żubra traktowano bardzo poważnie. I nawet po listopadowej katastrofie prototypu nie odpuszczono sobie tej maszyny.
 6. To lepiej sprawdź. Bo jeszcze latem 1936 r. Żubra traktowano bardzo poważnie. I nawet po listopadowej katastrofie prototypu nie odpuszczono sobie tej maszyny.
 7. Nowy Żubr jak nowy Żubr... Ale na rok 1940/41 żadnych Żubrów w linii nie przewidywano. Tylko do szkolenia (specjalizacja w pilotażu bombowym), a i to nie w każdym wariancie.
 8. Tu masz takie działo - tyle że rumuńskie: http://www.worldwar2.ro/arme/?article=318
 9. Ceny ksero w archiwach polskich do najniższych nie należą, niestety. A przepisywać te dwie i pół strony (tyle tego bodaj było) mi się nie chciało. Mogę podać sygnaturę: CAW, O. I SG, I.303.3.586. Choć CAW i tak do września zamkniety (co roku mnie to wkurza - bo ja akurat wtedy mam czas tam popracować!).
 10. Protokół spisany w dniu 7 lipca 1939 r. w kancelarii 9 p. ułanów [..] w sprawie naruszenia plomb na skrzyniach sprzętu optyczno-mierniczego A.R. Nr. I, A.R. nr. II i skrzyniach „21 K eksport” pas czerwony, kółko fioletowe. (odpis) Z wywodu wynika, że skrzynie najwyraźniej otwarto. Dodatkowa konkluzja: Materiał nadesłany w dniu 10 IV 1939 r. zdaniem komisji nie był należycie zabezpieczony przez pouczenie personelu o jego ważności a nastąpiło to dopiero po dniu 20 czerwca 1939 r. na skutek pisma D.O.K.VI 4646/Mob.39
 11. No, skoro wątek znów jest a fali", to... ...znowu Jugosławia. Zemuń - luty 1938 r. Pokaz, który przyniesie zakup licencji.
 12. Wystawy w Barcelonie sprawdzić nie zdążyłem (to nie lenistwo - musiałem zrobić coś innego). Ale znalazłem w notatkach, że w czerwcu 1933 r. Lublin R-XVI został nagrodzony w Hiszpanii na VII Kongresie Medycyny Wojskowej i II Kongresie Lotnictwa Sanitarnego pucharem Rafaela. Sądzę, że to może być właśnie to.
 13. Był RWD-13S w Jugosławii - niech będzie i w Rumunii (tym razem nie w polskich barwach, ale nasz). ;-) Z: http://www.dantoniu.go.ro/foto/2/R.W.D-13S.JPG P.S.: A datę wystawy w Barcelonie sprawdzę, gdy przestanie padać. :-)
 14. RWD-13S. Prezentacja w Belgradzie - lotnisko Zemuń.
 15. Nie pamiętam - ale jeśli to ważne, to na jutro mógłbym chyba sprawdzić.
×
×
 • Create New...

Important Information