Jump to content

Predator Boży

Forum members
 • Posts

  39
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

153 profile views

Predator Boży's Achievements

1

Reputation

 1. Takie coś wylazło podczas prac ziemnych.Co to może być Panowie?Dodam że razem z tym wyszedł oskard i łopata saperska oraz łuski od mosina.Pozdrawiam.
 2. Nie potrafię linkować z pejsbuka,ale to chyba to.
 3. Nie wiadomo też na czym widnieje podpis imć Trzonkowskiego.Być może jest to na przedmiocie wyjętym z kontekstu.Tak czy inaczej Trzonkowski zabrał mi dobrą godzinę z życia,a Google nic o nim nie wie.
 4. Fakt że te narzędzia z kulką są podobne do cukierniczych,jednak do spożywki to raczej nierdzewne akcesoria.https://pudercukier.pl/narzedzia-do-modelowania/3106-narzedzie-kuliste-kulka-metalowe-duze-l-4260412246281.html Zasiałeś niepewność w moim małym rozumku.
 5. Myślę że to przedmioty do tłoczenia w miedzi.Spróbuj szukać pod hasłem "drykier"
 6. Przed lutowaniem pokryj lutowane elemeny kwasem solnym z rozpuszczonym cynkiem lub pomocz w roztworze siarczanu miedzi,a po lutowaniu dokładnie opłukaj.Musisz użyć mocnej lutownicy.
 7. Mi to okucie wygląda na nieudolną próbę niewiadomo czego.Prawdopodobnie ktoś cudował na starym toporze.To ostrze nie jest nawet zgrzane porządnie.Poza tym kowal robi to tak że rozcina lico siekiery i między dwie strony rozcięcia wgrzewa kawałek twardej stali,a nie obkłada na zewnątrz.Próbowałeś coś tym rąbać?
 8. Podziękował.Jak zawsze można na was liczyć.
 9. Wygrzebałem takie coś.Kojarzy mi sie z zamkiem karabinu,ale poproszę was Panowie o pomoc w identyfikacji.Pozdrawiam.
 10. Bielawy,dzięki za pomoc i za link.Już wam chyba nie będę zawracał gitary z guzikami.
 11. Podbiję ten temat żeby nie śmiecić.Prośba o wskazówki na temat następnego guzika.
 12. Czestar,dzięki za odpowiedź.W międzyczasie trochę pogrzebałem i myślę że to wz.19.Co ciekawe guzik ten znalazła córka gołym okiem,a wczesniej szukałem w tym miejscu wykrywką,znajdując tylko kilka współczesnych monet.
 13. Witam Panowie.Guzik znaleziony na podwórku.Pachnie mi wrześniem,ale nie jestem znawcą.Mógłby ktoś powiedzieć co to za guzik?
×
×
 • Create New...

Important Information