Skocz do zawartości

formoza58

Użytkownik forum.
  • Zawartość

    96 819
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    30

Zawartość dodana przez formoza58

  1. Rkm umieszczony był w noszaku zawsze tak samo. Poprostu lufa wystaje z pokrowca. Pewnie również regulaminowo, zależnie od sytuacji. Inaczej bywało podczas długich marszów, podczas ćwiczeń lub podczas uroczystych defilad.
  2. Tak, jak najbardziej w regulaminowym. A czemu widoczne na zdjęciu noszenie wzbudziło wątpliwości ?
  3. Kapitan Ryszard Kawecki. Dowódca 2 baterii. Poległ 8 września.
  4. 2 DYWIZJON ARTYLERII KONNEJ.
  5. Uczestnicy Kursu Dowódców Szwadronów podczas zajęć w terenie. Pierwsza połowa lat trzydziestych...
  6. I chyba standardowy stojak stały, używany zarówno w piechocie, jak i kawalerii. Malowany w biało- czerwone pasy, ustawiany był przeważnie przed wartowniami...
  7. Na bruku miejskim trzeba lance wiązać rzemieniami.Dopiero można było postawić na takiej konstrukcji" sztandar. W polu krępawanie lanc nie było potrzebne
  8. Z ćwiczeń wiosennych 7 P.Uł. Lubelskich, w 1939 roku.
  9. Orkiestra 1 Pułku Szwoleżerów.
  10. Pluton trębaczy 4 PSK.
  11. Ołtarz podczas mszy w dniu Święta 18 Pułku Ułanów Pomorskich, na początku lat trzydziestych.
  12. I zaczynamy symboliczną listę Połeglych Artylerzystów Konnych. 1 DYWIZJON ARTYLERII KONNEJ.
  13. Kapral prymus szkoły podoficerskiej 1 Pułku Szwoleżerów.
  14. Buńczuk 2 Dywizji Kawalerii w rękach 11 P.Uł. Legionowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie