Skocz do zawartości

formoza58

Użytkownik forum.
  • Zawartość

    96 819
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    30

Odpowiedzi dodane przez formoza58

  1. Pokazana wyżej wieża w warszwskim Parku Praskim otwarta została w 1937 roku. Wlaścicielem jej był Kolejowy Okręg LOPP. Miała 28 m wysokości, skakano z 20 metrów. Pod kierunkiem Juliana Gębołysia wyszkoliło się nie mało skoczków, wśród nich min. przyszli żołnierze 1 SBS " Sosaba".

    Podczas okupacji wieża popadła w ruinę. W 1944 roku jej kikut Niemcy odremontowali i funkcjonowała ona jako osłona przeprawy wiślanej, z wielolufowym działkiem pplot. zamontowanym na jej pomoście.

    Po wojnie wieża została wyremontowana przez Ligę Lotniczą. Do polowy lat sześćdziesiątych odbywały się szkolenia. Ostatecznie " poszła na żyletki" w 1975 roku.

  2. 47 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

    A pytałem w innym wątku, gdzie na postowanym  zdjęciu z Grudziądza stała wieża spadochronowa tamże, a w tle były tak jakby stajnie, takie przynajmniej odnosiłem wrażenie. Wtedy jakoś nikt nie odpowiedział. A to w takim razie mógł być teren szkoły kawalerii.

    A w którym wątku było to zdjęcie z grudziadzką wieżą?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie