Skocz do zawartości

zdzicho60

Użytkownik forum
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral
 1. zdzicho60

  Polskie schrony-część szósta

  A to jeszcze widok z drugiej strzelnicy powyższego bunkra nr 1 linii obrony w Pogórzu
 2. zdzicho60

  Polskie schrony-część szósta

  Cztery powyższe zdjęcia to "urbanek" z linii obrony 202 PP rez. w miejscowości Pogórze(daw.Pogórz) koło Skoczowa. Jest to bunkier nr 1 znajdujący się koło torów kolejowych Cieszyn -Bielsko. Zdjęcie ostatnie przedstawia widok z prawej strzelnicy bunkra w stronę zabudowań, które istnieją do dzisiaj.202 PP rez. wchodził w skład sławnej 21 DPG gen Kustronia. ps.Dziękuję bodziu000000 za kontakt !
 3. zdzicho60

  10 Brygada Kawalerii Zmotoryzowanej.

  Przegląd brygady dokonany przez płk Maczka w październiku 1938 (m.in. zdjęcie 2016-09-12 21:11:19 )wg. mnie był przeprowadzony w Jasienicy koło Bielska Białej ..Na jednym ze zdjęć widać kościółek który odpowiada wyglądem obecnej budowli kościółka ewangielickiego w Jasienicy.Na terenie gdzie stały pojazdy brygady wybudowano obecnie bibliotekę publiczna i znajduje się wyjazd na drogę ekspresową.
 4. zdzicho60

  Zdjęcie naszego samolotu - część 30

  Zdjęcia armaty 75 mm i samolotu P11 c przedstawiają niemieckie zdobycze wojenne na lotnisku Aleksandrowice Bielsko Biała.Armata została uszkodzona 1.09.1939 w miejscowości Gumna k. Cieszyna a samolot uległ uszkodzeniu podczas lądowania na lotnisku Aleksandrowice.Info o armacie w Książce W.Mosia Bielski Garnizon 3PSP i 21 PAL"
 5. zdzicho60

  Polskie schrony-część szósta

  Na zdjęciu powyżej mamy naszego urbanka" z linii obrony 202 pp rez w Pogórzu koło Skoczowa.Jest to bunkier nr 5 ze wspaniałym widokiem w stronę Skoczowa. Tej reprodukcji jeszcze nie widziałem. Bardzo trudno znaleźć opisy walk w tym rejonie 2 września.Niemcy próbowali obejść te umocnienia ale dopiero rozkaz wycofania się za linię Soły pozwolił na ich zdobycie.Mam pytanie czy jest szansa na skontaktowanie się z tobą prywatnie ?
 6. zdzicho60

  Polskie schrony-część szósta

  Ostatnie zdjęcie to bunkier w Pogórzu ,linia obrony 202 PP rez
×

Powiadomienie o plikach cookie