Jump to content

melchior71

Forum members
 • Content Count

  91
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Posiadam GARMIN Dakota 10 i jak na razie to mi wystarcza . Mogę bez problemów z lasu do auta wrócić a i na oznaczone miejsce poprowadzi. Zaznaczam sobie funkcję ślad i mam rejestr gdzie byłem a gdzie nie .Potem ciekawe miejsce zaznaczam punktem i mogę zawsze wrócić w to samo miejsce .Minus - brak możliwości dołączenia karty pamięci .
 2. Mam pytanie do kolegów dobrze znających smętka: w jakiej odległości od siebie muszą być 2 lub 3 osoby z tymi samymi wykrywaczami żeby się wzajemnie nie zakłócać ? Albo inaczej : jaki wpływ ma drugi smętek w bezpośredniej bliskości i jakie to są odległości?
 3. Lepiej dołożyć i kupić 250-tkę .Jest w nim funkcja pinpointera i dyskryminacja na niezłym poziomie jak na monetki.Fajnie omija kapsle z piwa co na plaży się przyda ;) Mam 250 i smętka .Tam gdzie podobno wszystko już wyciągnęli co było do wyciągnięcia dziś po 25 min chodzenia po lesie z 250 mam guzik WP z 1934 r .Zawsze coś zostaje a garrett to znajdzie ;)
 4. Czym objawia się ta symulacja pin-poin ? I chodzi o przyciśniecie guzika w rękojeści raz nad obiektem czy przytrzymanie tak jak jest to w Garrett ace 250? instrukcja nic o tym nie wspomina ale to bardzo ciekawe co piszesz. Dzięki za rady ;)
 5. serdeczne dzięki za naświetlenie sprawy. Dzwoniłem do P. Smętkowskiego żeby dowiedzieć się czegoś na ten temat z pierwszej ręki ,ale oby dwa telefony podane w pierwszym poście odpowiadają że są nieosiągalne.Czy zmienił się kontakt czy po prostu pech?
 6. Dzięki za rady. Czyli czy to cewka 30 czy 37 to i tak na jedno wychodzi ? Parametry właściwie te same tylko podobno głębiej bierze - o ile dobrze wywnioskowałem z postów powyżej.w takim razie wymiana cewki na 30 to strata kasy -tym bardziej że ta 37 jest praktycznie nówka. Jeszcze jedno pytanie - co z tym synchronizowaniem do gruntu ? Ile wypowiedzi tyle teorii ;) 1 - podnosimy wykrywacz na wysokość ok. pasa 2 - przyciskamy przycisk w rękojeści 3 - regulujemy une " na poziom ledwo słyszalnego dźwięku 4 - obniżamy wykrywacz do gruntu i puszczamy przycisk (czy puszczamy jeszcze na wysokości?) Słyszałem też że po każdym wykryciu jakiegoś metalu trzeba podnieść znowu do pasa i przycisnąć 3 x żeby skasować i wrócić do poprzednich ustawień- ale w instrukcji nic takiego nie ma.???
 7. Witam.Jestem nowy na forum i w ogóle w temacie.Niedawno zakupiłem smętka (używany) z cewką 37 cm ale czytając temat mam obawy czy nie dokupić 30cm .Z tego co piszecie wynika raz że 30 jest najlepsza a obok że 37 i 40 bo głębsze.Sam jż nie wiem - może ktoś coś poradzi czy dokupić 30 czy zostać przy tym co mam .Smętek będzie szukał typowo militarki .No i jak to wszystko się ma faktycznie do mniejszych znalezisk ? czy faktycznie smetek będzie pomijał np odznaczki itp czy będzie reagował tylko na kawał żelastwa " Czytając posty opinie są różne -jedni znajdują nawet maleńkie monetki a inni tylko ogromne fanty typu kanister.Proszę o radę.
×
×
 • Create New...

Important Information