
nicram9691
Użytkownik forum-
Zawartość
58 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Zawartość dodana przez nicram9691
-
Scena balistyczna przedstawia starcie polskich powstańców styczniowych z opresorem carskim. Opis wydarzenia: 22 czerwca 1863 roku niewielka kolumna Polaków pod wodzą Knierznowskiego, do której dołączyło 500 chłopów, napotkała w pobliżu miasta Serock silny oddział rosyjski. Po zaciętej walce, w której wyłączono z akcji 196 żołnierzy rosyjskich, Polacy pozostali panami pola bitwy. Wymiary arkusza 43,5 x 30 cm Wymiary grafiki 28,5 x 19 cm Nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat tego wydarzenia z 22 czerwca 1863 roku. Kto był Kierznowski i jaka odgrywał role w powstaniu? Na tle widać zamek…co to za zamek? Z góry dekuje za wszelkie informacje.
-
Szukam odpowiedzi co to jest? Do czego to służyło? Czy to nie jest przypadkiem ciężarek z epoki romańskiej? Bo takie widziałem na internecie. Z góry dziękuję
-
Dzień dobry, szukam informacji na temat tej plakiety. Na herbach Poznania jest przyjęte ze Święty Paweł stoi po lewej stronie z mieczem a Święty Piotr stoi po prawej stronie trzymający klucz do miasta. Na tej plakiecie jest odwrotnie, dlaczego? Z góry dziękuje za odpowiedz.
-
wymiary 12 x 9 cm
-
-
-
czy ta plakieta jest tego samego medailera?
temat odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Medale, guziki, pieczęcie i inne
Wymiary plakiety: 18 x 16 cm Wymiary medalu: 51 mm -
czy ta plakieta jest tego samego medailera?
temat odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Medale, guziki, pieczęcie i inne
-
czy ta plakieta jest tego samego medailera?
temat odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Medale, guziki, pieczęcie i inne
Wymiary plakiety: 18 cm na 16 cm szerokości -
Szukam informacji na temat tej plakiety. Jak widać plakieta przedstawia Prometeusza zrywającego łańcuchy niewoli. Nie jest sygnowana. Ta sama postać znajduje się na awersie medalu Jean-Jacques Barre’a (1793-1855) * Czy ta plakieta była inspiracją do stworzenia wzoru awersu medalu Barre’a? Czy odwrotnie? Czy po prostu jest to zbieg okoliczności? NB, według mnie twarz Prometeusza przedstawia człowieka XIX wiecznego. *Medal polski z okresu zaborów, Powstanie Listopadowe 1830-1831, medal z 1832 r. autorstwa Barre’a wybity przez Komitet Litewsko-Ruski w Paryżu dla upamiętnienia Powstania Listopadowego. Awers: na tarasie przedstawiającym fragment kuli ziemskiej z wpisanym napisem POLONIA, nagi mężczyzna o twarzy w trzech czwartych, z głową zwróconą w lewo, zdejmuje żelazo pozostałe na lewym nadgarstku, duży płaszcz lub prześcieradło powiewające na wietrze. Na tarasie reszta stóp w kajdanach, lewa kostka nadal unieruchomiona. Z góry dziękuje.
-
Dzień dobry, Plakieta jest rzeźbiona w drewnie (do określenia jakiego?) i wzory są układane z rożnych gatunków drewna (jakie to gatunki drzewa?), czyli intarsja. Wymiary 16,5 x 14,5 cm Czy to jest element jakiegoś pudelka? Czy to jest element jakiegoś ołtarza? Szukam wszystkich informacji na temat tej płaskorzeźby. Z góry dziękuje.
-
Dzień dobry dziękuje za odpowiedz...gdzie można zobaczyć taki orzełek? z góry dziękuje
-
Materiał: odlew z cyny? na popiersiu duża litera F. Do czego służył ten orzełek? Czy to Polski wzór? Z góry dziękuje
-
Prośba o identyfikacje o datowanie
pytanie odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Konkretny przykład nie z Allegro… Pewien antykwariat z Krakowa sprzedaje tą plakietkę z certyfikatem ze jest autentyczny z XIX wieku. -
Prośba o identyfikacje o datowanie
pytanie odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Identyfikacja (bez numizmatów)
-
Prośba o identyfikacje o datowanie
pytanie odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Zgadza się… oto przykład z 1979 roku Cepelia wyrób PRL'U. Ale wykończenie nie jest te same, nie ma finezji i fachu wykonania…a twarz wygląda więcej na Stalina. -
Plakieta owalna repusowana w blaszce miedzianej. Wymiary 40,5 x 33 cm Plakieta przedstawia wizerunek Jana III Sobieskiego. Popiersie króla ukazane jest z lewego profilu. Władca ma na głowie zamkniętą, królewską koronę. Na ramieniu widoczna jest klamra spinająca płaszcz. Król przedstawiony jest w charakterystyczny dla siebie sposób, z gęstym wąsem i o mocnej budowie. Popiersie jest podtrzymywane od spodu przez orła z rozpostartymi skrzydłami. W otoku plakiety napis: "JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI UR. 1624 UM. 1696". Na rynku można spotkać różne wyroby tego tematu o tej samej treści z XIX albo XX wieku. Ze względu na jakość i finezje tego wyrobu jest możliwością ze została wykonana na 200-setną rocznicę.
-
Prośba o identyfikacje tych 3 plakiet
temat odpowiedział nicram9691 → na nicram9691 → Dział numizmatyka
Dziękuję bardzo za informację -
Witam Na jaka okazje zostały te plakiety wydane? Są odbite awers i rewers. Wymiary odbitych medali zgadzają się z oryginalnymi medalami. Pierwsza plakieta: Wymiary plakiety 9,8 x 14,5 cm Średnica medalu 68,3 mm Waga 38 g Znalazłem informacje na temat pierwszego medalu. MEDAL drugiej wyprawy morskiej do Finlandii (1713). Medal sygnowany "T.I." Awers popiersie Piotra Wielkiego. Rewers statek z Neptunem na rufie zmierzający w prawo pod słońcem wyłaniającym się z chmur, w tle trzy statki otoczone napisem „Pokładamy nadzieję w Bogu, my chcą z niego skorzystać". Wykrojniki oryginalnego medalu są dziełem augsburskiego rytownika Philippe'a Heinricha Müllera (1654-1719), autora serii medali za Wojnę Północną (1710-1721) z lat 1710-1714. Ze względu na noszenie matryc Müllera kopie będą być grawerowane za Piotra I, a następnie pod Katarzyną II, ta ostatnia przez Timofe Ivanovicha (1729-1803) i S.Y. Youdin. Ostatnia seria na początku XX wieku należy do Stadnitzky'ego. Aby ograniczyć zużycie matryc, na początku XIX wieku bez wątpienia będą stosowane metale takie jak cyna i stop cyna-ołów. Średnica 68,3 mm Druga Plakieta: Wymiary plakiety 9,8 x 14,5 cm Średnica medalu 66,5 mm Waga 49g Znalazłem informacje drugiego medalu. KATARZYNA II (1762-1796). Wstąpienie na tron 28 czerwca 1762. GC Waechter. Awers Katarzyna przedstawiona jako Minerwa w hełmie z piórami i w zbroi. Rewers Rosja klęcząca i wspierana przez Saint-Georgesa ofiarującego Katarzynie koronę; Opatrzność na chmurze powyżej wita nową cesarzową. (Diakow 115,1). Argument 130,52g. średnica 66,5 mm. Wydaje mi się ze blaszki są ze srebra albo pokryte srebrem? Trzecia plakieta: Nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Wymiary plakiety 9,8 x 14,5 cm Średnica medalu 65 mm Waga 42 g Poszukuje wszelkich informacji. Z góry dziękuje.
-
https://sprzedajemy.pl/orzel-w-koronie-mosiadz-na-podstawie-wroclaw-2-a1d299-nr45242592 Jak można zauważyć w opisie różnią się w wymiarach i wadze. Mój orzeł wazy 240g, bo nie jest z tego samego stopu.(Oczywiście podstawa też warzy) Jak się dobrze przypatrzyć, mój orzeł jest lepiej wykończony ma więcej finezji.
-
Wyczytałem ze orzeł jest Pruski, ale po co zawracać jemu głowę w lewo i w prawo?
-
Znalazłem bardzo podobny, ale głowa w drugą stronę. Jak to jest z głową jak Polski orzeł to głowa w lewo? Jak to jest orzeł Pruski to głowa w lewo i w prawo…jestem zgubiony.
-
od spodu ma gwint
-
Witam, Proszę o identyfikacje tego orla. Wymiary długość 16,5 cm, wysokość 9,5 cm. Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
-
dzień dobry Awers: Herb Krakowa i napis w otoku STANISŁAWOWI HRABI WODZICKIEMU PRZEZ LAT DWANAŚCIE DOSTOYNOŚĆ PREZESA SENATU M. KRAKOWA GODNIE PIASTUJĄCEMU Rewers: W wieńcu dębowym poziomy napis w wielu wierszach IZBA PRAWODAWCZA PO KILKULETNIEY W UŻYWANIU ..., u dołu data 26 sierpnia 1833 Spotykany medal ze srebra (średnica 67 mm, waga 87,44 g) ...ale ta wersja jest z brązu. Średnica 66 mm Waga 116 g Czy ten medal nie jest przypadkiem próbą?