Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

hubert283

Forum members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by hubert283

 1. Witam. Wyszła ww. łuska z Fabryki w Norymberdze. Nie mam teraz fotki, ale na spłonce są 2 zbicia i żadne nie jest centralnie tylko bardziej z boku spłonki. Czy ktoś wie dlaczego? I jeszcze jedno pytanie. Jaka broń myśliwska strzelała taką amunicją bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć konkretnej broni do tego kalibru. Pozdrawiam.
 2. Dwa zdjęcia żołnierzy znalezione kilka lat temu na strychu w pewnym domu w Zakopanem. Ktoś przybliży czas ,jednostkę?
 3. Witam.Pojawiła się u mnie możliwość zakupu takiego oto zbioru znaczków pocztowych. W sumie jest to miks z calego globu.USA,Chiny,Europa,Afryka. Nie znam się na znaczkach i nie wiem czy warto je kupić ponieważ sprzedający wycenił dość wysoko według mnie. Wiem,że forum nie służy do wycen i nie tego oczekuję.Chcę poprostu wiedzieć czy gra jest warta świeczki czy to tylko filatelistyczny ``złom`` :) Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie, Pozdrawiam.
 4. Fajnie,ze temat zyskał na popularności. Po nitce do kłębka.
 5. http://pl.linkedin.com/pub/ireneusz-roszczypa%C5%82a-t%C5%82umacz-j%C4%99zyka-mongolskiego/13/717/6b1 Robimy zrzutke?:) ciekawe ile kosztowałaby taka usługa:)
 6. Nie mogę się wymądrzać,ale jeśli coś drążymy a nie wiemy jak to ugryźć,to spróbowałbym dojść po wyglądzie przedmiotów ,które zostały tam narysowane czy też namalowane.Żaden z nich nie znalazł się tam przypadkowo i być może są charakterystyczne dla jakiegoś ludu ,plemienia.Może są związane z ich historią i w ten sposób dojdziemy skąd przywędrowało do nas to cudo:)
 7. No właśnie,że niestety nie jest to Kolego to pismo o którym piszesz.Mieszkańcy Turkmenistanu i Afganistanu a tego drugiego w szczególności posługują się m.in. językiem Dari.Może istnieje różnica między literami `dużymi ` a `małymi`, drukowane a pisane,że tak to nazwe:) Może właśnie dlatego tak trudno to rozgryźć.
 8. Czy było coś jeszcze ,co mogłoby wskazywać na jakąkolwiek narodowość? Nie jestem językoznawcą i widzę,że chyba nikt tutaj na forum nim nie jest a szkoda.Języki ałtajskie są tak obszerną grupą językową,żę moja głowa nie może ich ogarnąć a właśnie jednym z nich posługiwał się wg.mnie były właściciel tegoż przedmiotu.
 9. Skłaniałbym się w tym kierunku.Wbiłeś mi niezłego gwoździa tym czymś.Jak dla mnie wygląda to na coś w rodzaju łamigłowki,rebusu,szarady.
 10. Temat zdecydowanie trudny i niepospolity ,ale celowałbym w języki z Afganistanu, Omanu, Turkmenistanu i Tadżykistanu.
 11. Śmiem twierdzić iż w 100% nie jest to sanskryt.Wykluczyłbym tą możliwość i już koło się zacieśnia.
×
×
 • Create New...

Important Information