Skocz do zawartości
  • 0

Dodge 1939/1940


muslim

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

ps: Dodge 3/4tony to wspaniały samochód, miałem po nim willysa ale to już nie to. Dodge pokonał wszystko i zawsze i jak pamiętam brat mój nim wyciągał z łąki jednego z prototypów honkera bo wjechał na zwykłą mokrą łąkę i już został. Auto w każdym calu doskonałe. Początki jazdy były trudne, żaden bieg nie miał synchronizacji. Podwójne wysprzęglanie było w miare proste, zaś redukcja z międzygazem była na tyle trudna że na początku zamiast redukować wolałem się zatrzymać. Z czasem opanowałem to do perfekcji że dziś potrafię zmieniać biegi bez sprzęgła. Pamiętam tankowanie za komuny /116 litrów/ po wlaniu 80 pracownik stacji CPN zaczął spoglądać po samochód. Pamiętam naszą mamę
jak zobaczyła nasze auto ... Jak gdzieś tym synki pojedziecie to nie zróbcie nikomu krzywdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć niewykluczone że jest to ten sam samochód który miałem kilkanaście lat temu. w dowodzie miał 1940 a z przekazu ustnego wynikało że jest starszy. Przypuszczam że poprzedni właściciel lub ktoś przed nim podczas rejestracji jako datę produkcji podał jeden z numerów na silniku lub nadwozia. Moj dodge był kupiony w Porębie około 1985r potem był u nas w Rybniku, potem sprzedany do Zbrosławic koło Gliwic. Co potem tego nie wiem. Jeżeli są jego zdjecia to go rozpoznam.

Dyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie