Skocz do zawartości
  • 0

co to za pocisk??


ZnaChoR

Pytanie

znalazłem dziś taki pocisk??
wymiary:
wysokość: 109 mm
miary od czubka w dół:
środek: 26 mm (resztki żołtej farby)
dół: 19 mm
charakterystyczne cechy:
-na czubku pociskum chyba resztki zielonej farby, gdzieniegdzie jasne odbarwienia na farbie
-patrząc z dołu na pocisk widać dziure fabrycznie produkowaną w tych pociskach wielkości 8 mm.
-powyzsza dziura jest czymś zasklepiona (chyba resztkami spalonego prochu)chyba podczas wylotu pocisku z łuski
- na wysokości 25 mm od dołu pocisku do wysokości 40 mm widać równe zwężenie w pocisku.(czyli do wysokości 40 mm od dołu była ona umieszczona w łusce)
mam do was prośbe ponieważ pocisk ten zostawiłem w lesie zakopany.chciałbym się dowiedzieć z czego jest ten pocisk oraz jakiego typu??powiem szczerze że chce się dowiedzieć czy on jest bezpieczny.i prosiłbym was o link dotyczący identyfikacji takich pocisków?!
za odpowiedzi z góry dziękuje.
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

co nikt normalnie nie może mi odpowiedzieć na to pytanie??
tylko zbieracze guzików i monet muszą mieć jakiś problem.
u mnie nie ma za dużo takich rzeczy jak guziki itp. więc narazie zbieram sobie łuski pociski oczywiście jak się upewnie czy są bezpieczne.a po co pociski pewnie myślicie?! czyż nie lepiej wygląda dopaasowany pocisk do łuski na półeczce z małą kolekcją łusek.a od wykopywania niebezpiecznych rozrywek chyba nikt się nie uchroni ponieważ sami przecież niewiemy co wykopiemy??ja narazie mam takie zainteresowanie zbieranie łusek, wy pewnie napoczątku od razu nieśmiertelniki i guziki oraz klamry i monety.hmmmmmm raczej nie wierze.żeby trafić na pierwszą rzecz np:klamre . nie uchronimy się od tego żeby nie po wykopywać w pierwszej kolejności łusek, odłamków, silnie skorodowanych przedmiotów aż w końcu natrafimy na tą wymażoną klamerke lub nieśmiertelnik.
więc prosze o odpowiedzi mi na te pytania powyżej(lepiej tacy ludzie co siedzą w temacie).czym się do h...a różnią między sobą typy pocisków i czy ja posiadam p.panc??oraz które są bezpieczne a które nie??
ps. bardzo was prosze podzielcie się wiedzą między początkującym dopiero odkrywcą, ponieważ chyba są tu napewno normalne osoby które też ową wiedze dostali od kogoś kto im chciał pomóc.
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam was ale pozwole sobie jeszcze dodać cytat tego pana od guzików domino(*)z mojego dawnego tematu: Jeśli nie umiesz rozróżnić magazynka do pepeszy od miny to lepiej zabierz się za wyszywanie a nie zbieranie militarii.Moim zdaniem na wykopki powinno się iść już z pewną wiedzą na ten temat, bo nie wiadomo co można wykopać i jak się z tym obchodzić.A najlepiej, jak mówi kolega skumać się z kimś doświadczonym w tych sprawach."
właśnie treba mieć wiedze.ja tej wiedzy zabardzo niemam, już mi to obojętne możecie się czepiać albo i nie.nie mam wiedzy ale bynajmniej prubóje ją nabyć.ale jak narazie w tym temacie nikt mi w tym nie pomaga.a mówią wszyscy eksploratorzy powinni się trzymać razem" ale chyba się nie da tak.dziękuje za wysłuchanie.
pzdr.ZnaChoR :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dziś taki pocisk??
wymiary:
wysokość: 109 mm
miary od czubka w dół:
środek: 26 mm (resztki żołtej farby)
dół: 19 mm
charakterystyczne cechy:
-na czubku pociskum chyba resztki zielonej farby, gdzieniegdzie jasne odbarwienia na farbie
-patrząc z dołu na pocisk widać dziure fabrycznie produkowaną w tych pociskach wielkości 8 mm.
-powyzsza dziura jest czymś zasklepiona (chyba resztkami spalonego prochu)chyba podczas wylotu pocisku z łuski
- na wysokości 25 mm od dołu pocisku do wysokości 40 mm widać równe zwężenie w pocisku.(czyli do wysokości 40 mm od dołu była ona umieszczona w łusce)
mam do was prośbe ponieważ pocisk ten zostawiłem w lesie zakopany.chciałbym się dowiedzieć z czego jest ten pocisk oraz jakiego typu??powiem szczerze że chce się dowiedzieć czy on jest bezpieczny.i prosiłbym was o link dotyczący identyfikacji takich pocisków?!
za odpowiedzi z góry dziękuje.
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.odkrywca.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&ktory=0&id_forum=2&&sq=26%20mm&wi=12142#12142 w tym poście jest ten sam pocisk.ale bardzo chciałbym wiedzieć coś wiecej na ten temat.ten pocisk jest napewno nie odłamkowy, ani nie wybuchowy.ale czy były takie pociski odłamkowe lub innego typu??i czym się od siebie różnią typy pocisków żeby wiedzieć na przyszłość??
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie