Skocz do zawartości
  • 0

Wunderwaffe?


Maciej G

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pierścień w połowie długości, to pierścień na pocisku - to w niego wcina się gwint lufy i nadaje pociskowi ruch obrotowy wokół własnej osi.
Na pierwszy rzut oka wygląda na pocisk typu oerlikon(nie wiem czy poprawnie napisałem). Wymieniony przeze mnie pocisk powinien być kalibru 20mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pocisk jest napewno odłamkowy, wypełniony bardzo silnym materiałem wybuchowym... Radzę uważać na łapki....poleży w domu - podeschnie i nieszczęście gotowe.
W szkole do której kiedyś chodziłem jeden z uczniów przyniósł na warsztaty podobny pocisk 20mm. chciał go sobie oczyścić pilnikiem...na szczęście dla innych imadło przejęło większość odłamków, ale temu chłopakowi odłamki prakrycznie oderwały czoło...(zginął na miejscu). Każdemu pierwszemu rocznikowi na warsztatach prowadzący pokazywali zamalowane odpryski na suficie dla przestrogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wszystko jest stalowe /łuska i pocisk /to jest to na pewno cały nabój od działka pokładowego samolotu.Krótka łuska/nie było potrzeby stosowania dużego ład.prochowego/i duży pocisk z ładunkiem wybuchowym i zapalnikiem uderzeniowym/aluminiowym/.Denko wraz z kryzą musiało mieć pierwotnie średnicę jak reszta łuski /korozja/.Nie wiem jak działał zapalnik ,podejrzewam piorunan rtęci . Lepiej dać sobie z tym spokój zwłaszcza ,że łuska szrot.
pozdr efes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy połazić" po wydmach piachu z pogłębiarki i to akurat znalazł kumpla syn. Wg. mnie to musiało leżeć w rzece 60 lat.
Mi akurat dali tylko fotki do identyfiakacji . Już do niego dzwoniłem ,żeby się tego pozbył.
Mnie ta branża absolutnie nie kręci" , jego zresztą też.
Czyli podsumowując średnica którą podałem ok. 30 mm , a kaliber 20 ?
Czli ten rodzaj amunicji stosowany był w maszynach luftwafe - np. FW 190 ?
Czy tego typu amo było stosowane w broni naziemnej ?
I ostatnie pytanie.
Czy może istnieć jakiś związek pomiędzy tego rodzaju amunicją , a stosowaniem jej w DSP Horman Goring" lub czy mogli ją przewozić ?
Pozdrawiam Maciej G.
Pozdrawiam Maciej G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie