Skocz do zawartości

Dziwna moneta???


Dykta

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kiedyś monetę (jeśli można to tak nazwać).
Z jednej strony jest orzeł z opuszczonymi skrzydłami (skrzydła opuszczone półkoliście, tak że ładnie dopasowują się do kolistości monety), pod lewym skrzydłem litera P, a pod prawym N. W szponach trzymaokrąg z datą 19?? (nie mogę ustaić 2 ostatnich cyfr w dacie). Łeg ma opuszczony na lewą stronę (nad literę P). Orzeł nie ma korony. Średnica monety to 20mm i wykonana jest z miedzi. Ranty nie są ząbkowane.
Z tyłu natomiast nic nie ma oprócz zarysu okręgu o srednicy 3mm umieszczonego na górze (gdyby w tym miejscu zrobić otwór, to wyszedłby on z drugiej strony centralnie nad sylwetką orła)
Co to jest? Z którego roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać, bo fotograf to ze mnie żaden:) Jakby monetka miała wymiary conajmniej 1m x 1m to lepiej by wyszła fotka:)
Czy w takim układzie można ,,to'' nazwać monetą?
I oczywiście wielkie dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta monetka ma oznaczenie daty, ale z tyłu za nic w świecie nie da się dojrzeć znaku mennicy. Jest trochę zjedzona, ma wżery i nalot. Na razie nie będę jej jednak czyścił, bo po ostatnim czyszczeniu (kilka lat temu) już od nowa zaśniedziała. Za jakiś czas powtórzę proces i zapakuję ją w jakieś pudełko do monet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, coś podobnego. Tyle że mogła być jako wpinka bez zabezpieczenia szpilki (nie jak jakieś broszki, które wpina się w ubranie, a szpilkę jeszcze zachacza o uszko).
Czy Twoja też jest w tak kiepskim stanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie