Skocz do zawartości

Usówanie rdzy


Gość Płyn111

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,posiadam pistolet w nienajlepszym stanie. Z wierzchu już go oczysciłem lecz mam problem z dobraniem" sie do środka.Słyszałem że podobno mozna takie rzeczy gotowac w oleju ale jakoś nie do konca w to wierze.Może musze go wymoczyc w jakims kwasie? Prosze o doradzenie mi najlepszego domowego sposobu na odrdzewianie tego typu fantów". Z góry dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocz w ropie naftowej, a jak trochę pomoczysz pryskaj środkiem do konserwacji broni, takim do kupienia np w sklepie myśliwskim, dobrze penetruje i odrdzewia, już kilka śrub tak odkręciłem np w maszynie do pisania a myślałem że nie da rady...
pozdr
Szefo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz palinik gazowy lub piecyk to grzej do czerwoności lub opalaj tak aby dobrze opalić... Pozostaw do wystygnięcia a potem poczytaj w dokumentacji lub dowiedz się od kogoś (możesz odemnie) jak się go rozbiera... Jeśli zachowały się okładki to lepiej najpierw je ściągnij po ogrzaniu i wystygnięciu możesz go obstukać tylko tak aby nie zostawić żadnych śladów... Potem można go jeszcze zamoczyć w ropie, prysnąć wd-40 i przejechać szczoteczką drucianą tylko tak coby nie był se srebrny bo to kicha zostaw tak nalocik rdzy aby z tego brudu zrobic czarną ciemną powłokę na przedmiocie ( pociągnąć i powcierać olejek lub najlepiej wd-40) a potem można rozbierać... A i pamiętaj żeby wszędzię dokładnie powyskrobywac syf malutkim śróbokrętem bo inaczej nie ruszy :) ... A jak nie to elektroliza tylko że mało kto ją ma :( A jak nie to ropa... Broń ci boże!!! Żadnego octu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Z tym podgrzewaniem to nie najlepszy pomysł. Na pewno zniszczą się wszystkie sprężyny, możliwe też że całość się rozhartuje i będzie wginać się przy byle stuknięciu. Widziałem dużo sprzętu zniszczonego przez grzanie. Niektóre fanty gieły się tak jakby były z ołowiu. Odradzam też kwasy, niszczą metal. Najlepiej elektrolizą a jak nie to moczyć w nafcie, tylko że to długo potrwa.

pozdrawiam

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz... Przecież nikt nie bedzie z tego strzelał!!! a nie wierzę w to że tak grube rzeczy moga się tak wyginać używam tej metody od dłuższego czasu i skutkuje
...(Nawet na mp-40) Nie rozgrzewam wszystkiego do czerwoności tylko opalam tlenki a jak się nie chce cos ruszyć to dopiero grzeję bardziej... A sprężyny to itak najczesciej jeden wielki szrot!!! :) Na ciepło można tez przyczernić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZE TO GLUPIE PYTANIE,ALE JESLI W SRODKU JEST AMONICJA,NAWET JEDNA PESTKA I ZACZNIESZ GRZAC PALNIKEM TO CO?NIE ROZERWIE CZEGOS?JAK DOJSC CZY W ZNALEZIONYM SZROCIE PISTOLETU CZY KARABINU,POKRYTYM DOKLADNIE RDZA/TAK JAK JE CZESTO SIE ZNAJDUJE/JEST AMONICJA?CZY W TAKIM WYPADKU MOZNA ZASTOSOWAC ELEKTROLIZE,JAK TO WPLYNIE NA ZNAJDOJACA SIE TAM AMONICJE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest pytanie... :)
W pistolecie można dojść po tym czy magazynek jest pełny, ale jak ma ebonitowe okładki to trzeba je najpierw ściągnąć... Magazynka nie należy raczej grzać lepiej sprubować w sposób tradycyjny... Najczęściej łatwo wychodzą po wyciągnięciu magazynka można zajrzeć i ocenić czy jest czy go nie ma... A z karabinem np. Mauser to po wyglądzie pudełka najczesciej widać pestki jeśli oczywiście kolba jest zeżarta, To widać... Poprostu :) Jednak zawsze jest ta szansa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wielkie dzieki za porady ale jak konkretnie robi sie ta elektrolize? prosze o kontakt i dokladne wytlumaczenie sposobu dzialania elektrolizy moj adres email: julas7@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie