Skocz do zawartości

korniki


Gość karol

Rekomendowane odpowiedzi

DO TEGO STOSUJE SIE DENATURAT.W WSZYSTKIE OTWORY TRZEBA WSTRZYKIWAC DAWKE DYKTY.TAK ROBIA TO W RENOWACJI MEBLI,MOZE TERAZ SA JAKIES SRODKI CHEMICZNE TYPU SPRYSKAC I GOTOWE.PROPONUJE W ZAKLADACH RENOWACJI MEBLI LUB JAKIMS ANTYKWARJACIE Z MEBLAMI PYTAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocz to coś, lub wszczyknij w otworki terpentyne . Zostaw na dobę lub dwie.
Po zabiegu trzeba poczekać aż trochę wywieje zapach - nie musisz już się pytać w zakładach jak oni to robią .
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Podam metodę stosowaną przy konserwacji renowacji mebli. Masz przedmiot wykonany z drewna żyją tam sobie różne robactwa i chcesz je wytłuc oto co robisz:

1. przedmiot w zależnści od rozmiaru pakujesz do worka foliowego (może być duży worek 80 l na śmieci)
2. musisz mieć truciznę najlepszy jest octan (bardzo trujący nie wdychać)
3. bierzesz słoiczek 0,25 l i zalewasz do 1/3 objętości gipsem, następnie jak gips stwardnieje i odparuje z niego woda lejesz do słoiczka octan (gips jest po to by octan parowała nie rozlewał się)
4. wkładasz szybko taki słoiczek do wora z drewnem i szczelnie go zamykasz tak żeby octan się nie ulatniał
5. kładziesz taki prezent" np na balkonie lub w innym przewienym miejscu i czekasz... w zależności od upartości żyjątek od tygodnia do kilku miesiecy.

Octan nie wpływa na drewno ale wyzabija (udusi) wszelkie żyjątka

Pozdrawiam i napisz jak udał się zabieg

Pozdrawiam miggi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam iz o tej metodzie nie slyszalem,wiec mam pytanie.Czy drewno jako material porowaty nie przejdzie tym trujacym swinstwem i nie bedzie nas truc gdy umiescimy po calym zabiegu w domu?I jak mozna stwierdzic bez narusznia elementu drewnianego czy szkodnik nadal w nim zyje czy padl zagazowany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uzupełnieniu mojej poprzedniej wypowiedzi chciałem dodać , że jeszcze lepszy od denaturatu jest octan etylu, tyle ze denata można kupić wszędzie a za octanem etylu trzeba pochodzić
pozdr
Szefo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do octanu/acetonu (oba mają podobne właściwości unieszkodliwiające żyjątka w drewnie) po zabiegu i wyjęciu z wora taki przedmiot można postawić w przewiewnym miejscu np garażu komórce itp. Ważne żeby miejsce było dobrze wietrzone i niezawilgocone. Octan/aceton bardzo szybko parują podobnie jak spirytus więc myślę że po kilku godzinach ewentualnie dniach śmiało mozna kończyć wietrzenie.

Pozdrawiam miggi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja osobiście do renowacji mebli używam FONGITOLU firmy STAR WAX. Preparat niszczy wszystkie robactwo. Preparat nanosisz na przedmiot pędzlem 3 lub 4ro krotnie w odstępach 1h w zależności od stanu w jakim się znajduje dana rzecz. Ja dodatkowo wpuszczam środek w każdą dziurkę po szkodniku. Tak dla pewności. Środek jest lekko tłustawy ale nie ma to żadnego wpływu na dalszą konserwację przedmiotu. Następnie śmiało można bejcować przedmiot.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Na kołatka oraz inne robactwo w drewnie moge śmiało polecić specyfik o nazwie ''Hylotox'' produkt firmy Altax. Ogólnie dostępny, tani, skuteczny. Sprawdzony. Potem w każdą dziurkę robaczą wosk pszczeli, na koniec całość szelakiem.
hydro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie