Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To mój pierwszy post na forum wiec chciałbym się przy okazji przywitać ze wszystkimi

Chciałbym spytać o wzór Polskich Sił Powietrznych.
Dokładnie o wzór (1918–1921): czyli wersję szachownicą bez obwódek.

Wiem że zostało to doprecyzowane rozkazem nr 38 Szefa Sztabu Generalnego z 1 grudnia 1918
Czytałem tez książkę na ten temat Tadeusza Królikiewicza -Polski samolot i barwa

Interesuje się samolotami z epoki w symulatorach i właśnie podczas robienia malowań pojawiły się wątpliwości
co do poprawności malowania szachownicy na skrzydle od spodu samolotu

Robiąc kilka przemalowań zawsze robiłem tak ze szachownica miała pole czerwone w lewym górnym polu

Jednak oglądając repliki modeli a także inne wykonania malowań cześć samolotów
mam odwrócone szachownice na spodzie samolotu nie wiem czy to "błędy modelarskie"
czy tak było z rzeczywistości w oryginalnych historycznych malowaniach

IMG-9140.thumb.jpg.46420e2c0e79d3d224cf64990d6c634d.jpg

Wiem że samoloty pochodziły z różnych źródeł kupione zdobyczne itp.
ale niespójność w szachownicy jest tylko od "spodu" samolotu

Zdjęć od "spodu" samolotów jest mało więc moje wątpliwości pozostają

Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć zasady malowania dolnych skrzydeł
lub zna jakieś fotografie ze znakami z dołu byłbym wdzięczny


Pozdrawiam

Edytowane przez Jacek_Kasprowicz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie