Jacek_Kasprowicz Napisano 8 godzin temu Napisano 8 godzin temu (edytowane) To mój pierwszy post na forum wiec chciałbym się przy okazji przywitać ze wszystkimi Chciałbym spytać o wzór Polskich Sił Powietrznych. Dokładnie o wzór (1918–1921): czyli wersję szachownicą bez obwódek. Wiem że zostało to doprecyzowane rozkazem nr 38 Szefa Sztabu Generalnego z 1 grudnia 1918 Czytałem tez książkę na ten temat Tadeusza Królikiewicza -Polski samolot i barwa Interesuje się samolotami z epoki w symulatorach i właśnie podczas robienia malowań pojawiły się wątpliwości co do poprawności malowania szachownicy na skrzydle od spodu samolotu Robiąc kilka przemalowań zawsze robiłem tak ze szachownica miała pole czerwone w lewym górnym polu Jednak oglądając repliki modeli a także inne wykonania malowań cześć samolotów mam odwrócone szachownice na spodzie samolotu nie wiem czy to "błędy modelarskie" czy tak było z rzeczywistości w oryginalnych historycznych malowaniach Wiem że samoloty pochodziły z różnych źródeł kupione zdobyczne itp. ale niespójność w szachownicy jest tylko od "spodu" samolotu Zdjęć od "spodu" samolotów jest mało więc moje wątpliwości pozostają Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć zasady malowania dolnych skrzydeł lub zna jakieś fotografie ze znakami z dołu byłbym wdzięczny Pozdrawiam Edytowane 8 godzin temu przez Jacek_Kasprowicz
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się