Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam,

zakupiłem niedawno gramofon walizkowy z 1930 r. Zrobiłem pełną konserwacje mechanizmu (czyszczenie, smarowanie) jednak podczas odsłuchu słychać niestabilne obroty talerza. Regulator odśrodkowy (wirujące ciężarki) wydaje się sprawny - działa cicho i płynnie. Przetestowałem obrotu aplikacja na telefon i pokazuje wahania obrotów  rzędu 0,6% poniżej 78  i 1% powyżej. Czy można jeszcze coś sprawdzić, ewentualnie wyregulować? 

Posted

To może być problem związany z zużyciem sprężyny, utratą fabrycznej sprężystości. Podobny problem występuje w starych zegarkach. Jedyne wyjście to wymiana na nową, znaczy należy się pogodzić z stanem obecnym.

Wojtek

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information