Skocz do zawartości

Okopy, magazyny...


Vaxus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Proszę o identyfikację miejsca, które znajduje się w Luboniu , na tzw. "Saharze Lubońskiej".

Z innego tematu dowiedziałem się, że może to być "pozostalosci po jakims magazynie amunicji strzelekiej". Inne "opisy" podają, że być może jest to pozostałość po "strażakach", którzy mają w pobliżu (tuż za miedzą) swój poligon. Z informacji znalezionych na OC (opencaching) można wyczytać, że

Cytat

"...Na tym terenie w czasie II wojny znajdowały sie stanowiska OPL (lub coś w ten deseń) i krążą opowieści wśród moich rodzicieli, iż można było na terenie Sahary  (jak się wiedziało gdzie) odnaleźć mnóstwo łusek, pocisków, niewybuchów, a nawet pudła po taśmach amunicji do KMów.;)Dzisiaj pewnie już nic się nie ostało bo saperzy oczyścili teren."

Oczywiście opis ten (cytat) dotyczy zapory strzeleckiej (tak przynajmniej ją opisują miejscowi) , którą zaznaczyłem jako nr 3.

Jednak moje pytanie dotyczy miejsc zaznaczonych jako 1 i 2.  Zastanawia mnie ich regularny kształt (w większości), jak ich regularne ( w miarę) umiejscowienie. I tak samo wygląda w terenie, są to mniej czy bardziej kształtne "doły", choć jeden (który widziałem) był... kwadratowy (tak się przynajmniej wydawało). A może te obiekty (1,2 i 3) są jakoś ze sobą związane?

 

Lokalizacja google:

https://www.google.pl/maps/place/52°19'59.7"N+16°54'08.4"E/@52.333237,16.9001533,553m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d52.3332371!4d16.9023423

Lokalizacja geoportal.gov.pl (dla Usługi Krajowej WMTS - cieniowanie):

https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=5195749

Dziękuję za odpowiedzi ?

P.S.

Nie wiem czy link zadziała, więc podaje współrzędne:

Współrzędne punktu PUWG 1992
X     498423.93
Y     357048.37
Wsp. punktu WGS84 (stopnie i dziesiąte części)
B     52.33313283 N
L     16.90133449 E
Wsp. punktu WGS 84 (stopnie, minuty, sekundy)
B     52° 19' 59.278" N
L     16° 54' 4.804" E

 
   
   
 
   
   
 
   
   

warta.jpg

warta1.jpg

warta3 pow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luboń k.Poznania. Dałem link na google mapa, co do lokalizacji ?

Na samym początku , dałem link do tematu na "odkrywcy" w którym @mundek , napisał , że to z okresu I WŚ, choć co do miejsca nie było zgodności. Niestety jest to post z 2005 roku, a sam piszący jest już nieaktywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie