Skocz do zawartości
  • 0

szalik / przepaska / szarfa


bwrobel

Pytanie

Dzień dobry wszystkim. Jest to mój pierwszy post, dlatego z góry przepraszam, jeśli zrobię coś niezgodnego z zasadami forum. Przeczytałem przypięty wątek "Regulamin - przeczytaj przed dodaniem tematu!", w którym jednak znajdują się odwołania do "regulaminu nakreślonego przez mietka" - takowego regulaminu już nie znalazłem.

Przedmiot który posiadam do identyfikacji przypomina swoją formą szalik, jest to pamiątka rodzinna. Mojej babci (rocznik 1941) przekazała ją ciotka - siostra matki (rocznik 1899). Niestety, jedyne co babcia pamięta to to, że ciotka powiedziała jej, że jest to pamiątka cenna - aczkolwiek, jak wiadomo, cenny to pojęcie bardzo względne. Z ksiąg metrykalnych i zawartych w nich adnotacji wiemy że dziadek (lata życia 1873-1936) oraz pradziadek (lata życia ok.1846-1886) babci służyli w wojsku austro-węgierskim. Informacje jakie wspominają księgi metrykalne to 17. pułk piechoty i 40. pułk piechoty. Przy dziadku mojej babci pada łacińskie określenie incarceratorum (być może strażnik więzienny w wojsku?). Ponadto przodkowie pracowali tez na c.k. kolei. Zamieszkiwali w Ruskiej Wsi (obecnie Rzeszów). Ponadto podczas I wojny światowej, rodzina była ewakuowana z Rzeszowa do Górnej Austrii. Może te informacje będą jakimiś wskazówkami.

IMG_8701.jpg

IMG_8700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie