Skocz do zawartości
  • 0

Co to za mundur?


Mennik

Pytanie

Witam serdecznie. Moja prośba dotyczy o ile to możliwe identyfikacji umundurowania. Jak do tej pory nie zdobyłem żadnych informacji. Poradzono mi by napisać na tym forum ze względu na to iż jesteście Państwo rzetelni, solidni oraz posiadacie ogromną wiedzę. 

Zdjęcia nr 1 i nr 2 to ta sama osoba. Zdjęcie nr 1 wykonano w Częstochowie zakład F. Zgórecki, II Aleja 29, zdjęcie nr 2 prawdopodobnie także wykonano w Częstochowie i mundur w jaki ubrany jest wujek to już enigma.

Zdjęcie nr 3 to już inna osoba. Zdjęcie przedstawia (mam nadzieję, że nie naruszam zasad i prawa) Zygmunta Kędzierskiego. Nie wiem gdzie służył ani w jakiej formacji przed wojną oraz w czasie jej trwania. Informacje jakie posiadam pochodzą z IPN i dotyczą działalności konspiracyjnej. Skatowany i wrzucony na wóz przy próbie wyrwania broni wartownikowi śmiertelnie postrzelony przez UB w 1946 roku, był dowódcą 1 plutonu 14 kompani WiN ps. "Łazik". Nie o jego historię jednak chodzi bo ta jest dostępna w aktach IPN ale o określenie w jakiej formacji mógł służyć przed wybuchem wojny.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Radosław P.

 

Zdjęcie nr 1.jpg

Zdjęcie nr 2.jpg

Zdjęcie nr 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie