Jump to content
  • 0

Co to za mundur?


Mennik

Question

Witam serdecznie. Moja prośba dotyczy o ile to możliwe identyfikacji umundurowania. Jak do tej pory nie zdobyłem żadnych informacji. Poradzono mi by napisać na tym forum ze względu na to iż jesteście Państwo rzetelni, solidni oraz posiadacie ogromną wiedzę. 

Zdjęcia nr 1 i nr 2 to ta sama osoba. Zdjęcie nr 1 wykonano w Częstochowie zakład F. Zgórecki, II Aleja 29, zdjęcie nr 2 prawdopodobnie także wykonano w Częstochowie i mundur w jaki ubrany jest wujek to już enigma.

Zdjęcie nr 3 to już inna osoba. Zdjęcie przedstawia (mam nadzieję, że nie naruszam zasad i prawa) Zygmunta Kędzierskiego. Nie wiem gdzie służył ani w jakiej formacji przed wojną oraz w czasie jej trwania. Informacje jakie posiadam pochodzą z IPN i dotyczą działalności konspiracyjnej. Skatowany i wrzucony na wóz przy próbie wyrwania broni wartownikowi śmiertelnie postrzelony przez UB w 1946 roku, był dowódcą 1 plutonu 14 kompani WiN ps. "Łazik". Nie o jego historię jednak chodzi bo ta jest dostępna w aktach IPN ale o określenie w jakiej formacji mógł służyć przed wybuchem wojny.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Radosław P.

 

Zdjęcie nr 1.jpg

Zdjęcie nr 2.jpg

Zdjęcie nr 3.jpg

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information