Skocz do zawartości
  • 0

Szabla


Artek1313

Pytanie

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Rękojeść jest cała z brązu lub mosiądzu. Nie posiada srebrze oa, być może rizblysk flesza przełamał fotografie.
Zagwostka jest głownia.
Po rozebraniu rączki brak sygnatur na tronie. Natomiast próg został tak przyciety, żeby pozbyć się ewentualnych bić obcej armii??! Jest podciety zaraz pod wklwsciecie. Potem głownia została po niklowana, gdyż Nikiel jest też na tym skrócony progu.
Ciekawa sprawa, gdyż widziałem mnóstwo z obcymi bicia i, a tu zostały one usunięte poprzez o cięcie progu i poniklowanie.
Napisano
Szabla oficera piechoty rękojeść według wzoru 17, bo przepis określał tylko wygląd rękojeści, zastosowana głownia mogła być każda.W tej rękojeści jest trochę przekłamań jak data na jelcu nie było jej w przepisie ale była stosowana lecz rok powinien być 1914.Orzeł na kapturku nie ma korony i wtedy jest to wczesny orzeł strzelecki.Następna sprawa z jakiego metalu jest rękojeśc bo wygląda na białą, były stalowe niklowane i mosiężne srebrzone, nakrętka na trzpieniu nieco za duża z tymi szablami jest problem w jednoznacznym określeniu oryginalności na podstawie zdjęć. Temblak wygląda na oryginalny ten z orłem natomiast ten drugi to jakiś badziew, który ktoś dołożył dla upiększenia.Natomiast co do głowni mało szczegółów
pokazałeś, czy są jakieś bicia producenta? tak jak pisałem wcześniej
w tych szablach może być każda dostępna głownia.Pochwa ma cechy pochew polskich późniejszej produkcji, rapcie regulaminowe austriackie
Napisano
Próg główni został sprytnie przyciety, likwidując w ten sposób wszelkie bicia. Są wyraźne ślady szlifu, lub cięcia, potem to zaniklowano z całą głownia.
Koszt jest z razu, srebrzen ie jest widocznie refleksem flesza.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie