Skocz do zawartości
  • 0

Pokrywa silnika czołgowa


kuba269

Pytanie

Witam ostatnio zakupiłem od rolnika który używał jej jako mostek przejazdowy taką pokrywę silnika (szkoda by trafiła na złom). Od czego ona może być może pomożecie?
Podaje wymiary 118 cm na 172 cm grubość około 3 cm. Waga pewnie z pół tony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki teraz rozumiem jednak filmik był błędnie opisany jako Su 152 dlatego mnie to zaniepokoiło . Na Twoim modelu wszystko się zgadza . Rozumiem że ta pokrywa z mojego zdjęcia była odwrócona dlatego wydaję się trochę inna niż na Twoim modelu. A masz jakiś pomysł na to drugą płytę?? Pochodzi z tego samego mostku możliwe że też jest z SU-152 czy czegoś innego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może ktoś posiada jakieś dobre zdjęcia Su-152?? Przodu i tyłu ale takie robione na żywo nie na modelu. W necie nie praktycznie nic nie ma jest za to sporo zdjęć i filmików o ISU 152 ale to akurat mnie nie interesuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predi888 - na pewno nie był to czołg KW jestem 100 % pewny u mnie nie walczyły te czołgi. Więc skoro nie SU-152 to co byłoby tam trzaśnięte? Takie pokrywy silnika były chyba tylko w czołgach KW lub Su-152 i te ostatnie wydaje mi się najbardziej prawdopodobne . 5 domów dalej facet ma ogromną pokrywę służy jako przykrycie szamba coś podobnego do tego co zaznaczyłem na fotce . Przydała by się dobra fotka tej pokrywy na żywo . Na necie nic nie mogę namierzyć zdjęcia tej pokrywy z Su-152. Jeśli była by od tego warto by było ją odkupić miałbym już prawie całą górę . Tylko czy na pewno jest od tego? Były takie podobne pokrywy jak ta stosowane gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kv 85 ,kv 1s,
kv 2 <-(mało prawdopodobne)

nie dowiesz się czy było akurat od suki bo ona była na tym samym podwoziu, miała tą samą pokrywę silnika co kv, musiałbyś posiadać inne elementy, a najlepiej takie które by charakteryzowały jaki to konkretnie pojazd.
Twoja pokrywa niestety była taka sam w kv jak i w suce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba a dasz głowę że nie było tam np KW-T (KW bez wierzy)robił za ewakuacyjny części się skończyły został na miedzy"
a może zdobyczny był.
Nie możemy mieć pewności ze czegoś gdzieś nie było bo jak pokazują klamoty znalezione było.
Twoja druga płyta to najpewniej pod silnikowa.
To co zaznaczyłeś na zdjęciu modelu to właz do silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo koledzy za odzew
Z tego co się orientuję to czołgi KW walczyły raczej na podkarpaciu i nie brały udziału w bitwach podwarszawskich dlatego uznałem że jest to mało prawdopodobne by części były od KW prędzej SU-152 do puki nie znajdę jakiejś wyraźnej części od KW sam w to nie uwierzę ale głowy nie dam.
Spróbuje odkupić to pokrywę silnika może się uda . Może ty kolego yoony dysponujesz jakimiś zdjęciami tej pokrywy silnika co zaznaczyłem na modelu?? Nie jestem aż takim znawcą tematu dlatego wolę się upewnić przed zakupem że to na pewno to. Pozdrawiam i dziękuje predi888 i yoony za włączenie się w dyskusję i próbę pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predi888 ,,a ty mimo zdjęć dalej robisz jakieś dziwne wywody,,- nie bardzo rozumiem co masz na myśli . Odnoszę takie wrażenie jakby wg. was musiał być tam ustrzelony KV a Su 152 nie bierzecie pod uwagę. Nie znam się aż tak mocno . W internecie tak naprawdę brakuje precyzyjnych zdjęć tych pojazdów i ciężko mi jest rozróżnić np. tej drugiej pokrywy , zgoda w su152 i kv były takie same w Is 2 były inne lecz bardzo wg. mojej oceny podobne. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie a nie chciał bym kupić z IS-a. Dziś spróbuje jechać do chłopka i zrobić chodz zdjęcie.
PS predi888 czy Su 152 były aż tak rzadkie że zostały tylko 3 sztuki? Nie mam pojęcia ileż w Polsce w ogóle ich walczyło i ile ,, zostało na polach bitewnych,, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację zbyt mocno się upieram przy swoim . Informację że w moim rejonie nie walczyły czołgi KW dostałem od kolegi z muzeum który siedzi w tym fachu od lat dlatego zaufałem jego wiedzy. Czy słusznie? Już teraz sam do końca nie jestem przekonany.
A skoro Su 152 wyprodukowano zaledwie 700 szt. to już więcej było Tygrysów bo łącznie 1345 sztuk. Więc na logikę były to rzadkie pojazdy . A po mojej pokrywie nie da się nic ustalić czy KW czy Su... Nawet jak zdobędę to pokrywę od chłopka i tak nie rozwiąże to zagadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokrywę co zakupiłem facet używał jej jako mostek przejazdowy a pokrywa służy mu jako zakrycie szamba . Pytałem o jakieś info gdzie był trafiony tak z ciekawości ale uzyskałem info że jego ojciec pracował przy rozbiórce tych czołgów . Tłukli je młotami i ładowali na wozy potem wywozili wozami na kolejkę i na hutę. Także ciężko będzie ustalić miejsce rozbicia. Podobno było w okolicy rozbite około 30 pojazdów była tam spora potyczka- przynajmniej tak mówił właściciel . Sam nie mam kijka by polatać po polach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą czemu w Polsce jest tylko 2 sztuki Su-152 , jak by się uparł to by i złożył z puzli , skoro Su było na podwoziu KV części podwozia byłoby więcej niż z 700 pojazdów a góra ( mogę się tu mylić- jeśli tak popraw mnie) praktycznie taka sama jak w ISU 152 mylę się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie