hadzi_88 Posted August 22, 2017 Author Posted August 22, 2017 Witam.Mam do identyfikacji zlepek monet. Czy widoczny awers i rewers pasuje do jednej monety? Czy warto je rozlepiac? Czy to mozliwe?Co radzicie?Z gory dziekuje za wypowiedzi.
hadzi_88 Posted August 22, 2017 Author Posted August 22, 2017 Widoczna tarcza w niej dwa skrzyzowane miecze
DarekD Posted August 22, 2017 Posted August 22, 2017 A tam nie widać tarcz herbowych ? Moim zdaniem to nie dirhemy.Czy rozlepiać ? Takie są fajniejsze, z tajemnicą, z atmosferą .. po rozlepieniu będziesz miał cztery sreberka w średnim stanie?
Gniewkos Posted August 22, 2017 Posted August 22, 2017 To na pewno nie dirhemy, nie ta próba srebra...Szukaj reszty bo widać tam, że coś jeszcze odpadło, być może dalsza część zlepka.Pozdro
zozu Posted August 22, 2017 Posted August 22, 2017 Awers i rewers nie pasują do jednej monety. Jest to zlepek monet typu dreier i pfennig.Gdzie pfennig to Saksonia- Wettynowie – linia albertyńska Książę Georg der Bärtige 1500-1539 (Jerzy Brodaty)Co do dreiera, zlepek monet sugeruje, że pochodzą z tego samego okresu, ale równie dobrze w grę może wchodzić któryś z Wettynów linii albertyńskiej jak i ernestyńskiej.Link:http://www.muenzkatalog-online.de/katalog/kategorien/kat_gal_1125.htmlhttp://www.muenzkatalog-online.de/katalog/kategorien/kat_gal_1128.htmlhttp://www.muenzkatalog-online.de/katalog/kategorien/kat_gal_1127.html
hadzi_88 Posted August 23, 2017 Author Posted August 23, 2017 Dzieki wielkie.Wiedzialem ze uporacie sie z tym szybko i sprawnie. Pozdrawiam.
hadzi_88 Posted August 24, 2017 Author Posted August 24, 2017 Dodaje fotke po delikaynym wymyciu w winianie.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.