Jump to content

Cztery srebrne monety (zlepek)


hadzi_88

Recommended Posts

Posted

Witam.
Mam do identyfikacji zlepek monet. Czy widoczny awers i rewers pasuje do jednej monety? Czy warto je rozlepiac? Czy to mozliwe?Co radzicie?
Z gory dziekuje za wypowiedzi.

Posted
A tam nie widać tarcz herbowych ? Moim zdaniem to nie dirhemy.
Czy rozlepiać ? Takie są fajniejsze, z tajemnicą, z atmosferą .. po rozlepieniu będziesz miał cztery sreberka w średnim stanie?
Posted
Awers i rewers nie pasują do jednej monety. Jest to zlepek monet typu dreier i pfennig.

Gdzie pfennig to Saksonia- Wettynowie – linia albertyńska Książę Georg der Bärtige 1500-1539 (Jerzy Brodaty)

Co do dreiera, zlepek monet sugeruje, że pochodzą z tego samego okresu, ale równie dobrze w grę może wchodzić któryś z Wettynów linii albertyńskiej jak i ernestyńskiej.

Link:

http://www.muenzkatalog-online.de/katalog/kategorien/kat_gal_1125.html

http://www.muenzkatalog-online.de/katalog/kategorien/kat_gal_1128.html
http://www.muenzkatalog-online.de/katalog/kategorien/kat_gal_1127.html

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information