anemon Posted August 17, 2017 Author Posted August 17, 2017 Witam,poszukuję informacji z jakiego pocisku pochodzi ten element (jeżeli z niego w ogóle pochodzi). Deformacja chyba typowa dla elementów tego typu. Średnica około: 4,5cm? Znalezione na pobojowiskach.Pozdrawiam
predi888 Posted August 18, 2017 Posted August 18, 2017 prawdopodobnie zwłoki zapalnika AZ 1, ta dziurka na boku z ostatniego zdjęcia pasuje do niego, miejsce oderwania się góry też. Nie mówię że to na pewno to ale...
anemon Posted August 18, 2017 Author Posted August 18, 2017 Dziękuję predi.Wygląda bardzo podobnie. Jedynie nie mogę się doszukać sygnatur tak jak to widać wyraźnie na zdjęciach zapalnika tego typu. Możliwe, że były w miejscu, które uległo zniszczeniu. Jeżeli nikt więcej się nie odezwie znaczy, że masz rację : ) Korzystając z okazji.. W jakich pociskach był on wykorzystywany? Pocisk z haubicy taki jak na tym wzorze?
predi888 Posted August 19, 2017 Posted August 19, 2017 Na pewno w odłamkowych 105mm od haubicy Lef H 18, a czy jeszcze w czymś je stosowano to nie wiem, gwint 50x3 jest dość uniwersalny.
Question
anemon
Witam,
poszukuję informacji z jakiego pocisku pochodzi ten element (jeżeli z niego w ogóle pochodzi). Deformacja chyba typowa dla elementów tego typu. Średnica około: 4,5cm? Znalezione na pobojowiskach.
Pozdrawiam
8 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.