Skocz do zawartości

fochy" garrett AT-Pro


aczer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów i proszę o radę. Od 3 lat chodzę z Garrettem AT, z którego jestem zadowolony. Od jakiegoś czasu wykrywacz zaczął mieć fochy". Zdarz mu się wzbudzać i wydawać chaotyczne odgłosy na całej skali. Zjawisko pojawia się i znika. Jest ewidentnie związane z ruszaniem cewką, zarówno przy ziemi, jak i w powietrzu. Pojawia się częściej, kiedy jest mokro. Wydaje mi się, że wzbudzanie jest generowane przez połączenie kabla z cewką w miejscu wskazanym na zdjęciu. Kiedy poruszam kablem delikatnie na boki w tym miejscu zaczyna się wzbudzać.
I tu pytania
- czy to faktycznie możliwy powód awarii? np wewnętrzne uszkodzenie izolacji kabla?

- czy jest możliwe/sensowne naprawianie tego? gę kupić praktycznie nie używaną cewkę za około 200zł.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, kupiłem nową cewke od Nela i przynajmniej zyskałem na separacji no i zasięg też wzrósł. Naprawiać pewnie można ale wzbudzanie o badyle na rżysku i na mokrej rosie na ugorze pewne jak w banku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu, gdzie kabel wchodzi w gumę są paprochy. Kabel musi być uszkodzony gdzieś w środku. Na pokrytym rosą ściernisku - wilgoć + badyle i piszczy jak głupi. Spróbuje cewkę oczyścić, dosuszyć i uszczelnić klejem cyjano-akrylowym. Jak to nic nie da, będę te 200zł do tyłu.


Dziękuje i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też bym zrobił. Podsusz dobrze - tylko nie na piecu lub kaloryferze :-) Uszczelnisz w odpowiednim miejscu i zobaczysz czy to coś pomoże. A swoją drogą: cewka do AT Pro nie używana za 2 setki to bardzo dobra cena...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zaraz po zakupie nakupił cewek Nela i oryginał mu leży w szufladzie. Faktycznie ubiegłej zimy zdarzało mi się chodzić dobrze poniżej zera.

ps

Co sądzicie o cewkach Mars? Jak wypada porównanie
Mars - Nel - Detech? jak wypada stabilność tych cewek?

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam cewkę Nel Hunter- w miare lekka, separacja lepsza od standardowej garretowskiej, zasięg też lepszy. Większa sonda Nel Tornado jest dla mnie za ciężka, przy słabo wyważonym At Pro ergonomia jeszcze bardziej tu siada. Niedługo u nas na rynku ma pojawić się ich najnowsze dziecko cewka Nel Thunder. Podobnież rewelacyjna pod względem separacji koloru od śmieci. No ale to slogany reklamowe, jak ją dostane w swe łapy to wtedy zobaczymy jak się będzie sprawować w terenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim at pro a mianowicie podczas chodzenia cewka traci kontakt z elektroniką i nie zauważa przedmiotów w ziemi , zauważyłem że jak puknę lekko ręką w elektronikę wszystko wraca do normy, czy ktoś wie co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie