Skocz do zawartości

Wykrywacz ramowy jaki?


stachu666

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Witam
Jaką polelibyście ramówkę w budżecie +/- 7 tys zł?
Główne zależy mi aby sprzęt był nowy z gwarancją od sprawdzonego producenta, a nie garażowa konstrukcja bo to już przerabiałem.
Pozdrawiam Stachu
Napisano
Znajdz kontakt do MadMaxa z forum, zrobi Ci rame sklada 100x 100 i wykrywke do tego.Zapłacisz może 1000 a nie 7000.Ja byłem zadowolony.To chore żeby za tą technologie płacic taką kase, zostaw to tym na zachodzie.
Napisano
Niestety technologia + jakość muszą kosztować. Koszt opracowania specjalistycznego sprzętu, w tym napisanie oprogramowania dla DSP wymaga wielu godzin pracy.

Jestem zwolennikiem pokazywania tego co jest w środku. Jeśli ktoś ma polską ramę, która ma przyzwoite parametry, to niech pokaże. Dla zaspokojenia ciekawości potencjalnych nabywców :)))

Lorenz też pokazuję ;)

http://www.metaldetectors.de/uk/products_deepmax_z1_photos.htm

TAKTYK
Napisano

Tutaj prototyp detektora pracującego w trybie statycznym, pseudo statycznym i ruchowym (dynamicznym). Układ zbudowany jest w oparciu o najlepsze komponenty dostępne na rynku - bardzo drogie. Uzyskano dzięki temu wysoką stabilność, niski dryft uproszczonego do maksimum kanału analogowego. Dźwięk jest tworzony bezpośrednio przez DAC. Detektor współpracuje z sondami nierezonansowymi, przy dość niskiej mocy wzmacniacza oscylatora. Posiada aktywny stabilizator TX - automatycznie koryguje straty pola magnetycznego części nadawczej. Dzięki temu oznacza się niską stratą zasięgu w gruncie. Zasięg dla monety o średnicy 25mm w trybie pseudo statycznym to około 55cm - sonda kocentryczna CC średnica 25cm. I tak dalej...

TAKTYK

Napisano
Prototyp wrzuciłem tylko jako argument dla tego, co napisałem wyżej. Technologia i jakość musi kosztować - przekłada się to bezpośrednio na to, jak dobry może być detektor.

TAKTYK
Napisano
Drobne poprawki ;) Zapomniałem, że LCD korzysta z interfejsu SPI :)))

No i docelowo miał być przetwornik True Differntial a wszedł inny".

To nie jest gotowe PCB do produkcji, tylko prototyp dla zrobienia ostatecznych zmian przed końcowym PCB.

TAKTYK
Napisano
Jeśli chodzi o PI II PRO to też mamy już końcowe PCB. Na początku pomysł był, żeby wykorzystać tylko direct sampling ale nie sprawdziło się to. Detektory PI z racji analizy sygnału flyback, o szerokim widmie są bardziej podatne na wszelkie zakłócenia. Więc ostatecznie przed przetwornikiem jest układ integrujący. Na początku mieliśmy dwa kanały - rozwiązanie podobne jak TDI - powszechnie znane i świetnie się spisywało dla balansu gruntu, eliminacji EFE i dyskryminacji. Później powstało rozwiązanie pozwalające na to wszytko w jednym kanale - eliminacja gruntu, EFE, bez dyskryminacji. I tak dalej...

TAKTYK
Napisano
Nie znoszę wciskania wazeliny, ale muszę przyznać, że box wyszedł Ci bardzo fajnie - lubię takie oszczędne i estetyczne rozwiązania.
Napisano
Dzięki za miłe słowa ;)

Lubię uproszczenia. Z drugiej strony box to obudowa alu i złącza (gniazdo + wtyk) w cenie 130zł netto za 1 szt ;) To też chyba jakiś ewenement w świecie wykrywaczowym", gdzie cena tego połączenia to 5zł.

U mnie ma być odpornie na warunki, niezawodnie, pro... etc
Estetyka jest też ważna, w elektronice coraz bardziej dostrzegalna, i miła w dotyku :)

Ale box musi też być w pewnym sensie transparentny, jeśli jest w nim kawałek krzemu, w którym zapisano jakikolwiek algorytm lepszy, od tego co w analogu, i od tego, co na rynku.

II PRO pozostał platformą eksperymentalną - do klientów instytucjonalnych trafiło tylko 7 egzemplarzy.

TAKTYK
Napisano
Po pierwsze - NIGDY nie wziąłem za kompletną ramę ( full opcja ) więcej niż 1000 zł....Skoro za zwykłego ''nowaka'' na tym samym układzie można wziąć więcej, to chyba tragedii nie ma ?
Po drugie -
@ Taktyk -''Pokaż środek detektora Madmaxa... Pokaż nam za, co warto płacić 1000zł. Ok?''
Nigdy, chyba nie ukrywałem co tam siedzi.
Po trzecie -@ Taktyk -''za, co warto płacić 1000zł.''
- Bardziej za możliwości niż jakość wykonania. To fakt.
Po czwarte - Na innym forum, ktoś Cię zapytał Taktyku - ''ile można DOpłacić za jakość wykonania ?''
No ile ?

Po piąte - Założyciel tematu wyraźnie napisał, że nie interesują go konstrukcje amatorskie ( garażowe) :)
Po szóste - nie mam ochoty na przepychanki :)
Napisano
Wydaje mi się, że każdy, uznany producent zaczynał od pojedynczych prototypów. Mnie się projekt Taktyka podoba wizualnie. Jeśli sam detektor będzie miał przyzwoite parametry, to prędzej czy później zacznie się sprzedawać. Może uda mu się przełamać dobrym produktem kiepską passę kiblowych, polskich konstrukcji czy groteskowych wydmuszek.
Napisano
Madmax78 jeśli pomysł na detektor, na cały design shop & service to kit z AVT Korporacja, to może pozostawię to bez komentarza ;)

TAKTYK
  • 2 weeks later...
Napisano
Każdy kto poszukuje ramy (albo PI) powinien rozważyć możliwość tego sprzętu:

https://www.youtube.com/watch?v=za1T091fdvE

TAKTYK
  • 1 month later...
Napisano
Jak chcesz Pewny i Konkretny wykrywacz kup oryginalnego Pulse Star II ,przypadkiem nie kup podróbki jest na naszym rynku ,miałem kilka ram Lorenza ,KTS, też i kilka innych produkcji Polsich,ale Pulse star jest i będzie moim numerem 1

pozdro bikemax771

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie