Jump to content

Guzik z mosiądzu


Recommended Posts

Witam Pasjonatów historii mam do Id taki oto guziczek wykonany jest z mosiądzu do tego bardzo leki mam wrażenie że jest pusty w środku jest na nim herb konie podtrzymują tarczę z koroną.Proszę o wydatowanie go i ewentualnie jakieś informacje na temat tego Herbu i do kogo mógł należeć.

Link to comment
Share on other sites

widzę że jednak jest to jakiś unikat. Może to nie konie podtrzymują tarcze tylko lisy?Guzik wykonany metodą odlewu wiec na pewno jest stary tylko czy któryś z Szanownych kolegów mógłby chodź podać który to może być wiek.
Link to comment
Share on other sites

Ok. Dziękuję. Teraz nie mam żadnego sensownego pomysłu, ale zapisuję sobie w pamięci. Nie potrafię rozpoznać (i nawet nie próbuję) kwestii technologicznych, więc jak by ktoś mógł rozstrzygnąć czas powstania, to byłoby to ułatwieniem.

Pzdr
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Szanownym kolegom za identyfikacje raczej tyle informacji powinno wystarczyć wiec temat chyba możemy uznać za zamknięty chyba że ktoś jeszcze mógłby podać do kogo mógł należeć ten guzik z góry Dzięki za więcej informacji
Link to comment
Share on other sites

Ten guzik nie może być stary. Moim zdaniem jest na nim herb Bretanii (w pn.-zach. Francji). Stąd w tarczy znaki przypominające krzyże lub trefle, a oznaczające w heraldyce futro - w tym przypadku gronostaja. W herbie Bretanii pojawiają się też takie psiopodobne trzymacze :))

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information