Skocz do zawartości

Tajemnicze doły w sąsiedztwie linii b1


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zinterpretowaniu tego fragmentu mapy. Widoczny ciąg dołów ma ponad 800 m długości. Miejscowa legenda głosi, że to leje po bombach (z tego, co mi wiadomo, to 1 września 1939 zbombardowano stację kolejową około 2 km na północ). Widoczny wykop to rów przeciwczołgowy (OKH Stellung b1), nasyp to linia kolejowa. W pobliżu są zachowane Ringstandy 58 i 69. Ponoć wykrywacz metali nie znalazł tam nic ciekawego. W jaki sposób mógł powstać ciąg tych dołów? Czy widoczne zygzaki mogą być okopami lub rowami dobiegowymi do schronów linii b1, zaś połączone z nimi doły pozostałościami po drewnianych schronach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać jak na dłoni okopy z dwoma stanowiskami strzeleckimi ustawione w kierunku płn-wsch.Książkowy przykład rowu ppanc.Doły mogą być pozostałościami po schronach drewniano-ziemnych,ponieważ na leje mają zbyt regularny kształt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi, w najbliższym czasie postaram dodać jakieś zdjęcia. Dodam, że te dwa stanowiska ogniowe chyba miały na celu blokować wiadukt linii kolejowej. Dołączam kolejny fragment mapy (trochę na północ). W zaznaczonym obszarze znajdują się 3 schrony - do obejrzenia tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ZbJqKNiPFo4 . Czy doły na tym obszarze również mogą być pozostałościami po jakichś schronach lub stanowiskach ogniowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Obiecałem co prawda zdjęcia dołów z pierwszego postu, ale jest film, zrobiony przez znajomego http://www.youtube.com/watch?v=bT4uVk24zR8. Mam nadzieję, że pomoże on w wyjaśnieniu przeznaczenia tych leśnych pozostałości.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:21 28-08-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie