Skocz do zawartości

Jaki to film?


Majorian

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Rzuciłem mimochodem żonie że kiedyś oglądałem film wojenny z wątkiem mężczyzny , który uciekając przed Niemcami przez posterunek graniczny sam będąc ranny niesie kobietę na rękach i żona spokoju nie daje jaki to film. Problem w tym, że nie mogę przypomnieć tytułu:)
Może ktoś pomoże..?
Akcja dzieje się zimą w górzystym terenie w czasie II w.ś (Norwegia?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej? Pamiętam, ze film był kolorowy z lat *tak na oko) późnych 60-tych, 70 tych może wczesnych 80-tych. Prod. USA lub któryś z krajów zachodnioeropejskich. Akcja działa się w czasie II Wojny Światowej. Akcja, przynajmniej drugiej połowy filmu, miała miejsce w górach,zimą. Jakieś epizody z jazdą na nartach. To niesienie kobiety na rękach to końcowy moment filmu. Uciekają do kraju neutralnego (Szwecji/Szwajcarii)on przebrany w niemiecki mundur, ścigany przez Niemców ratuje kobietę niosąc ją, mimo postrzelenia w nogę i udaje się im dobrnąć na druga stronę granicy. Nic więcej nie pamiętam.Film oglądałem dawno temu i to tylko drugą połowę. Jacku, teraz już za późno. Pomocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie