Jump to content
  • 0

Niemiecki Pojazd Poncerny


Czeski

Question

Witam, korzystając z pięknej pogody wybrałem się do lasu w okolice Lubina( od strony Miłosnej) na długi spacer z psem. W miejscu gdzie prowadzono wycinkę drzew, przykuły moją uwagę bardzo duże ilości grubych dużych stalowych elementów oraz aluminiowych części mechanicznych wystających spod korzeni. Moją uwagę przykuły sygnowane elementy np. Munchen XI 1942 itp Z tego co wiem od miejscowych w tych lasach stało po wojnie dużo rozbitych niemieckich czołgów, dlatego też postanowiłem części ciekawszych elementów zrobić foty w celu identyfikacji jaki to elementy i do jakiego pojazdu mógłby należeć. Znawców bardzo proszę o o pomoc.

Element nr I (zdjęcie) Materiał Aluminium
Średnica kółka około 20cm
Otwór wewnętrzny 25 - 26mm.
Widoczne cyfry 1, 32 i gwiazdka przy otworze wewnętrznym.
Materiał aluminium. Odlew i potem obrabiane na tokarce. Widać ślady po nożu.

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

To jest wirnik od wodnej pompy głębinowej. W pompie może się znajdować kilka takich wirników.( cztero, pięcio- stopniowe)Ilość ma wpływ na wydajność i wysokość tzw podnoszenia słupa wody. Widoczne łopatki wytwarzają ciśnienie. W środku widoczne miejsce na wał.

http://www.pompax.pl/serwis/remonty/remonty_i_wymiany_wirnikow/remont_i_modernizacja_pompy_20k37ax4
Link to comment
Share on other sites

Kolejny element to ciężki(około 25x7x5 cm) element w obudowie plastikowej sygnowany Munich symbol słonia itd. Wśród różnych elementów metalowych znalazł się też uchwyt od niemieckiej menażki oraz totalny destrukt wielkiej łuska. Stąd też podejrzewałem militarne pochodzenie elementów. Więcej zdjęć nie mam bo wszystkie je pozostawiłem w lesie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information