Skocz do zawartości
  • 0

Niemiecki Pojazd Poncerny


Czeski

Pytanie

Witam, korzystając z pięknej pogody wybrałem się do lasu w okolice Lubina( od strony Miłosnej) na długi spacer z psem. W miejscu gdzie prowadzono wycinkę drzew, przykuły moją uwagę bardzo duże ilości grubych dużych stalowych elementów oraz aluminiowych części mechanicznych wystających spod korzeni. Moją uwagę przykuły sygnowane elementy np. Munchen XI 1942 itp Z tego co wiem od miejscowych w tych lasach stało po wojnie dużo rozbitych niemieckich czołgów, dlatego też postanowiłem części ciekawszych elementów zrobić foty w celu identyfikacji jaki to elementy i do jakiego pojazdu mógłby należeć. Znawców bardzo proszę o o pomoc.

Element nr I (zdjęcie) Materiał Aluminium
Średnica kółka około 20cm
Otwór wewnętrzny 25 - 26mm.
Widoczne cyfry 1, 32 i gwiazdka przy otworze wewnętrznym.
Materiał aluminium. Odlew i potem obrabiane na tokarce. Widać ślady po nożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wirnik od wodnej pompy głębinowej. W pompie może się znajdować kilka takich wirników.( cztero, pięcio- stopniowe)Ilość ma wpływ na wydajność i wysokość tzw podnoszenia słupa wody. Widoczne łopatki wytwarzają ciśnienie. W środku widoczne miejsce na wał.

http://www.pompax.pl/serwis/remonty/remonty_i_wymiany_wirnikow/remont_i_modernizacja_pompy_20k37ax4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny element to ciężki(około 25x7x5 cm) element w obudowie plastikowej sygnowany Munich symbol słonia itd. Wśród różnych elementów metalowych znalazł się też uchwyt od niemieckiej menażki oraz totalny destrukt wielkiej łuska. Stąd też podejrzewałem militarne pochodzenie elementów. Więcej zdjęć nie mam bo wszystkie je pozostawiłem w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie