Skocz do zawartości

Minelab Excalibur 1000 - w jakich latach byl produkowany


w_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niebieski excalibur jest to troche starszy model produkowany mysle od 1998 do 2007/8 , w zaleznosci gdzi byl uzywany i czy nie byl zalany , podobno starsze modele przeciekaly , dosyc dobre wykrywacze sporo ludzi je uzywa , 300 euro to nie zbyt duzo jezeli jest w dobrym stanie.
Waze czy ma akumulator czy pojemnik na baterie , akumulatorek jest dosyc drogi .
Po za tym co oznacza ,, system z kolami,,?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.
Wykrywacz posiada konstrukcje z dwoma szerokimi kolami pozwalajacymi na wygodna (?) jazde po piasku na plazy. Dlatego cewka ustawiona jest w poprzek. Po prostu jezdzi sie tym po plazy i po zlapaniu sygnalu rusza przod-tyl i namierza (przynajmniej ja to tak odbieram po obejrzeniu tego wynalazku). Sprzedawca twierdzi, ze dzieki temu nie musial wykrywacza nosic, co bylo meczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie , powiem tak chyba ze byl to starszy pan i pomagalo to w podpieraniu sie , ja przechodzilem jednorazowo 4 do 6 godzin w wodzie minimum do pasa czsami pod szyje i to ja nazywam przyjemnoscia a woda to byl ocean plaze nowego jorku silny prad , nic lepszego wspaniale zachody slonca , bylo takze na czym oko zawiesic a i trafienia byly nie zle.
Wracajac do tematu uwazam kolka nie sa potrzebne nawet powiedzial bym przeszkadzaja na plazy a juz napewno w wodzie gdzie polecam excalibur , jesli sie zdecydujesz i jest w dobrym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś kompletna bzdura:) Jeśli kółka nie są demontowalne i nie odzyskasz" w ten sposób normalnego wykrywacza to daj sobie spokój z tym wynalazkiem. Excalibur 1000 to także oznaczenie cewki - 1000 to 10 cali a 800 osiem. Pierwszy ma nieco większy zasięg a drugi lepszą czułość.

Pozdrawiam,

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz.
Cewka ma oznaczenie BBS 1000.
Wlasnie chcialem sprobowac potargowac, bo mnie ten patent z kolami odstrasza od tego wykrywacza. Kola sa demontowalne, wiec mozna odzyskac cewke i elektornike, a to mnie najbardziej interesuje. Musialbym dorobic sztyce albo dopasowac jakas przeznaczona do innnego wykrywacza i bylby wykrywacz. Chcialbym z nim chodzic po plazach. Moze dzieciaki by sie wciagnely ;)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , narazony jest przedewszystkim przewod do sluchawek , warto sie dowiedziec czy ,,gosc,,jest pierwszym wlascicielem , po za tym jezeli chodzi o zalanie osobiscie jesli jest w takim zestawie malo prawdopodobne aby ktos sciagal wszystko i wchodzil do wody ale mozliwe.
Po obu stronach pod czarnymi gumami sa wieczka przez kture przechodza przewody jak wczesniej wspomnialem najbardziej narazony jest przewod od sluchawek moze byc zalamany wyciagniety zwlaszcza w tej czarnej koszulce przy samym wieczku .Wieczko posiadajace wpust na kturym jest uszczelka i ta powinna byc lekko posmarowana np.wazelina lub czyms lepszym nie powinna byc sucha. Sa takze gumki pod kazdym pokrentlem.
Jako takie sprawdzenie wizualne jest ze tak powiem nie zbyt proste , moze sie okazac ze dziwnie sie zachowuje przy pracy i wowczas klopot , warto sprawdzic cewke zdjac oslone i zobaczyc czy nie ma penkniec .
Jednak czasem moze byc tak ze jestes w wodzie i zmieniajac ustawienia pokretlami moze przepuszczac .
Wieczka o kturych wspomnialem wczesniej mocowane sa malymi srubkami na nimbusa kluczyk jezeli jest to mozliwe abys zobaczyl czy byly odkrecane moze nie jezeli jest pierwszy wlasciciel , poowinien znac historie wykrywacza .
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie