Skocz do zawartości

Odznaka Salla-Petsamo-Rowaniemi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich a zwłaszcza tych z kolegów którzy znają się na odznaczeniach. Znalazłem oto coś takiego jednak mimo grzebania w internecie za wiele to się nie dowiedziałem....chodzi mi tu o strony po polsku. Wiem tylko że odznaczenie i to za jakąś grubszą akcję w Finlandii. Chciałbym jednak wiedzieć czy dostawali je w tym wzorze tylko Niemcy czy może też Finowie? Dla Niemców był tylko jeden wzór czy też było ich kilka? Często u nas spotykane czy też może jakiś biały kruk? Ogólnie chodzi mi o przybliżenie okoliczności do jakich musiało dojść aby została ustanowiona. Kto? Za co? Po co? Jak komuś nie chce się pisać to może być jakiś przydatny link byle tylko po naszemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaczenie nadawane dla oddziałow Finskich i Niemieckich walczacych na tym odcinku.Walka na tzw Nordfront,transport zaopatrzenia w tych cieżkich warunkach(dlatego renifer na odznace)spowodowała uchwalenie odznaki pamiątkowej dla walczących tam jednostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie