Skocz do zawartości

Dwie stare monety


Moryson

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat tych monet,to wydobądź te szczegóły...
Przetrzyj monetki oliwką tak aby stały się czytelne i ponownie daj skany, bo te skany które dałeś w niczym nie pomagają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozumiesz to ci wytłumaczę,przetarcie monety oliwką to nie jest czyszczenie! Monety przeciera się oliwką w celu uwidocznienia szczegółów rysunku i legendy otokowej. Czyszczenie polega na trwałym, całkowitym lub częściowym usunięciu nalotu różnego typu z monety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ problem. A może autor postu dysponuje tylko zdjęciami i jest z Ustrzyk, a sprzedawca ze Szczecina? I może ma wyperswadować właścicielowi, że przetarcie oliwką jest niezbędne?

Przepraszam za offtop. Te dzisiejsze identyfikacje są nieco męczące dla oczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak rozbudowaną dyskusję :) Mam sporą odległość do tych monet a o czyszczeniu czy przeczyszczaniu niestety nawet mowy nie ma. Z tą większą monetą to chyba dobre trafienie ale nadal nie wiem co to jest ta mała monetka (wielkość naszych 10gr). Nikt nie ma na nią pomysłu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, jak już pisałem, bez szczegółów nie powiemy Ci nic szczegółowego, jak chcesz kupić bez szczegółów bez solidnej id. to powiem Ci że możesz ryzykować... mała monetka może być fajna, tak jak i większa, ale bez lepszych skanów nikt Ci nic nie doradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym zakup ale nie wiem nawet czy nie przepłacę. Mogę zasugerować sprzedającemu żeby mi je lepiej zeskanował ale jak on ma to zrobić. Zwiększyć rozdzielczość na skanerze czy lepiej aparatem foto.? Ta mała monetka to nie będzie może jakiś denarek? tak przynajmniej twierdzi sprzedający ale tyle co wie i tu mam dylemat co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie