Jump to content
  • 0

zapalnik


rosomak_kto

Question

4 answers to this question

Recommended Posts

Nie tyle przypomina, co nim jest. Kolejna sprawa, tam nie ma żadnych pierścieni", to u góry to mebrana (w końcu skrót KTM-1 pochodzi od kollektiw trubocznikow membrannyj, pierwyj obraziec"), a cały korpus zapalnika dzieli się na 2 segmenty (mniej więcej w połowie).

U Ciebie brak kapturka nakręcanego na membranę, więc pewnie wybrano nastawę natychmiastową (z kapturkiem była nastawa ez zwłoki", czyli o nieco bardziej opóźnionym działaniu w porównaniu do natychmiastowej).

Co do rozkręcenia tych 2 segmentów w Twoim powybuchowym egzemplarzu - założę się o flaszkę wódki, że to się nie uda. chyba żebyś dorobił sobie specjalne klucze do tego celu i uprzednio poddał ten zapalnik erapii szokowej" w postaci wrzucenia do ognia, a po nagrzaniu do czerwoności do zimnej wody, a jeszcze lepiej oleju silnikowego. Ale nawet po tym nie zawsze się to udaje.

W załączniku schemat zapalnika.

Link to comment
Share on other sites

Voucur witaj :)
Wiem co to za zapalnik bo dwa takie mi wyszły ale dzięki że zainteresowałeś się tematem .Kapturek udało się rozkręcić w dwóch egzemplarzach :), dodam jeszcze że w moim (drugi powędrował do kolegi ) zachował się jeszcze ten mały mosiężny olec" nad bodajże opóźniaczem :). Tak jak podejrzewałem ,nie da się tego rozruszać , ale zawsze warto zapytać :) .Co do metody którą podałeś myślę że nie warto narażać wykopka na takie ekstremalne działanie jak nie wiadomo czy przyniesie to rezultat a tylko może zaszkodzić . Jeszcze raz dzięki za odpowiedź .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information