Skocz do zawartości

3 kopiejki


szydlo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie 3 kop. 1943 r.Czy możliwe jest oby była bita w złocie. Znalazłem takową dzisiaj,jest w niemalże idealnym stanie jak na monetke z tego okresu tym bardziej że leżała z innymi z tego roku i tamte to niemalże destrukcja pełna tylko ta swieci się jak nowa.po nowym roku kupie ciecz probierczą to będę miał pewność a na razie zżera mnie ciekawość.Szczęśliwego nowego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze kojarzę, to 3 kopiejek z 1943 roku nie bito w złocie. Był to czas Związku Radzieckiego, owszem pełen dobrobytu i wszelkiego innego dobrodziejstwa, ale 3 kopiejki to raczej marna moneta była, aby ją bić ze szlachetnego kruszcu :)

http://en.numista.com/catalogue/pieces5934.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się podpowiedzią znajomego,opowiadał,że kiedyś pracownicy mennic bililewe" monety małych nominałów typu grosze w złocie bo łatwiej było je wynieść poza teren mennicy,a jak wiadomo inwencja twórcza ludzi w dążeniu do dobrobytu nie zna granic.Pytałem bo może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem.No nic zobaczymy po nowym roku.Jeszcze raz Do Siego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie