Skocz do zawartości

2.Batl.Ausb.Abtl.215 prośba do znawców tematu . poszukuje informacji o tej dywizji.


osowianin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , poszukuje wszelkich informacji na temat tej dywizji wermachtu ( 2.Batl.Ausb.Abtl.215 ). Odszukanie wszelkich informacji jest dla mnie bardzo ważne ,gdyż mój dziadek służył w tej właśnie dywizji . W czasie wojny zginął i nie pozostały żadne informacje gdzie jest pochowany ? Jak również jaki szlak bojowy przeszedł . Po proszę o wszelkie informacje związane z tematem gdyż nie mam obycia z takimi poszukiwaniami . Do wątku załączam wszystkie pamiątki które zostały . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam kwestia niemieckiego nazewnictwa? W artylerii byłby chyba abteilung". Adres poczty wskazuje ewidentnie batalion, zresztą wg Leksykonu w 1943 w dywizji były tylko dwa takie oddziały: fizylierzy i feldersatz. Ciekawa zagwozdka, można by skan zdjęcia dziadka w lepszej rozdzielczości wstawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zagadka się robi ... samą nazwą koszar bym się nie sugerował. W moim mieście były koszary poddziału rozpoznawczego, a upychano w nich wszystko" ( szkoła ppanc, jednostkę alarmową i inne oddziały zapasowe).Dane adresata są pisane na maszynie, kartka jest ypowa", ciekawe czy żołnierz dostał ich zapas już zaadresowanych? Szkoda, że nie ma nr poczty polowej, przydałoby się zbliżenie na pagony munduru galowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kartka to w sumie nie kartka tyko książeczka z nadrukiem feldpostu ,a maszyną dopisany adres koszar.ale to tylko tak informacyjnie .
Dwa dni temu miałem tylko zdjęcie i jakieś skrawki opowieści o pradziadku . Jak znalazłem w domu prababki adres batalionu to myślałem ze będzie prościej o fakty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie