Skocz do zawartości

Goumier Włochy 1944


Rekomendowane odpowiedzi

Rekonstrukcja w Polsce nabiera tempa- pojawiają się rekonstruktorzy armii australijskiej, kanadyjskiej, włoskiej. Szukając nowego tematu trafiłem na temat bardzo interesujący- Free French Forces. Wdrążając się w temat postanowiłem odtworzyć sylwetkę Goumiera. Kompletując wyposażenie nie napotkałem problemów. Mundur- do zdobycia. Najgorsza okazała się djellaba. Zdobycie w Polsce dobrej jest chyba nie możliwe. Posiłkowałem się jedyną jaką znalazłem.

I tak zdjęcia przedstawiają żołnierza 4 taboru podczas Kampanii Sycylijskiej.

Umundurowanie:

- okrycie głowy stanowi rezza oraz hełm mle.15,
- koszula francuska,
- spodnie HBT,
- djellaba,
- tariouines,
- trzewiki

Wyposażenie:

-para ładownic mle. 15,
-chlebak mle. 1892,
-pas mle. 1903/14,
-szelki mle. 1892/14,
-bagnet berthier mle. 1892 w żabce

Uzbrojenie stanowi kbk Berthier mle. 16 czyli wersja 5 nabojowa.

Dodatkowo do sesji został użyty plecak oraz manierka włoska.

Mam nadzieję, że w ten sposób sprowokuję" innych zainteresowanych tematem do stworzenia nowej grupy :)

Zdjęcia wykonała Justyna Płachciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Panie Tomku,

Świetna robota ! Temat Goumiers jest wyjątkowo ciekawy. Ze swojej strony mogę polecić książkę Le Corps Expedittionaire Francais en Italie, autorstwa Paula Gaujac. Do tego ciekawą lekturą jest magazyn Militaria.

Ponadto Goumiers walczyli w sporej liczbie w Indochinach.
Zawsze można nawiązać kontakt z małą GRH, która zajmuje się tym tematem. Chętnie przywitają w swoich szeregach Algierczyka lub Tunezyjczyka. :)

Jeżeli chodzi o djellabę to polecam przeglądanie francuskiego ebaya. Ze względu na liczną mniejszość muzułmańską we Francji o djellabę tam o wiele łatwiej. Choćby o taką

http://www.ebay.fr/itm/DJELLABA-WW2-UNIFORME-INDOCHINE-GUERRE-ALGERIE-GOUMIER-SPAHIS-TIRAILLEURS-/151102356546?pt=FR_JG_Collections_Militaria_Uniformes&hash=item232e66fc42

Lub taką:
http://www.ebay.fr/itm/TRES-BELLE-DJELLABA-PERIODE-WWII-OU-ALGERIE-/261134596082?pt=FR_JG_Collections_Militaria_Uniformes&hash=item3cccd5b7f2

Chętnie nawiązałbym z Panem kontakt.
Mój email to 13dble@wp.pl

Pozdrawiam
Łoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie