Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skorp92

moczenie oliwa (wiele monet jednocześnie)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może wydawać się głupie ale mam wiele monet do moczenia w oliwie i zastanawiam się czy mogę kłaść je na sobie, oraz jaki metal może leżeć obok drugiego. Pytam gdyż nie chce zaśmiecać miejsca przeróżnymi pojemnikami z oliwą. Obecnie moczę monety jedna obok drugiej ale nie jest to zbyt efektywne gdyż mam ich sporo.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Od razu jeszcze zapytam czy jeśli oliwa zmieniła w jednym pojemniku kolor na zielony to chyba nastał czas aby ją wymienić(był w niej miedziaki i srebrne) :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@sordyl10 - chyba ze srebrna moneta ma na sobie stwardniały osad typu brud i woda z mydłem nie pomaga a szkoda ją czyścić chemicznie i mechanicznie (żadnych sreberek nie powinno się czyścić mechanicznie!) wtedy oliwka pomaga rozpuścić nawarstwienie.
W ten sposób uratowałem i nie zniszczyłem kilka ciekawych sreberek.

@skorp92 - oliwka nie rozpuszcza stopu monety tak że spokojnie można mieszać bez obawy o reakcję, brudną oliwę zmień (jeśli używasz spożywczej i tak z czasem jełczeje")
Jeśli masz dylemat wystarczą dwa pojemniki - jeden na srebro, drugi na całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sreberek nie mocz z miedziakami bo poczernieją i trudno je później doczyścić (ale da się). Na sobie raczej nie kładź, tylko tak, żeby oliwka miała dostęp do każdego miejsca na monecie. Ja kupiłem do tego w sklepie wędkarskim taki organizator na haczyki. Ma dużo przegródek, dzięki czemu monetki można zapierać o ścianki i przegródki mają wyłukowane dno dzięki czemu monetki na dnie nie leżą na płasko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie