Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skorp92

moczenie oliwa (wiele monet jednocześnie)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może wydawać się głupie ale mam wiele monet do moczenia w oliwie i zastanawiam się czy mogę kłaść je na sobie, oraz jaki metal może leżeć obok drugiego. Pytam gdyż nie chce zaśmiecać miejsca przeróżnymi pojemnikami z oliwą. Obecnie moczę monety jedna obok drugiej ale nie jest to zbyt efektywne gdyż mam ich sporo.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu jeszcze zapytam czy jeśli oliwa zmieniła w jednym pojemniku kolor na zielony to chyba nastał czas aby ją wymienić(był w niej miedziaki i srebrne) :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@sordyl10 - chyba ze srebrna moneta ma na sobie stwardniały osad typu brud i woda z mydłem nie pomaga a szkoda ją czyścić chemicznie i mechanicznie (żadnych sreberek nie powinno się czyścić mechanicznie!) wtedy oliwka pomaga rozpuścić nawarstwienie.
W ten sposób uratowałem i nie zniszczyłem kilka ciekawych sreberek.

@skorp92 - oliwka nie rozpuszcza stopu monety tak że spokojnie można mieszać bez obawy o reakcję, brudną oliwę zmień (jeśli używasz spożywczej i tak z czasem jełczeje")
Jeśli masz dylemat wystarczą dwa pojemniki - jeden na srebro, drugi na całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sreberek nie mocz z miedziakami bo poczernieją i trudno je później doczyścić (ale da się). Na sobie raczej nie kładź, tylko tak, żeby oliwka miała dostęp do każdego miejsca na monecie. Ja kupiłem do tego w sklepie wędkarskim taki organizator na haczyki. Ma dużo przegródek, dzięki czemu monetki można zapierać o ścianki i przegródki mają wyłukowane dno dzięki czemu monetki na dnie nie leżą na płasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach×

Powiadomienie o plikach cookie