Skocz do zawartości

Willys MB/Ford GPW cz.II


dr.tommy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Foto na czasie, 25 lat temu w któryś weekend maja odbywał się rajd organizowany przez Gorzów Wlkp. Start do pierwszego odcinka odbywał się z placu w Międzychodzie, jak na foto. Startuje kol. Paweł J. z Kielc. Społeczności jeepowców nie był obcy entuzjazm, związany z wyborami 4.06.1989 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!
Dziękuję kolegom, kol. ,,bunzel,, i kol. bmichał za zdjęcia z Rajdowych tras, zostały nam tylko wspomnienia z lat 1970-1993.
Uczestniczyłem w Rajdach od początku, uczestniczyłem swoim pierwszym pojazdem, to był Willys Jeep z 1942r.- który do dziś stoi w moim garażu. Zakupiłem go w 1970r. za pierwsze nauczycielskie wypłaty, a było to 15.000 zł. Rok 1979 - wrzesień, z Legnickiej Straży Pożarnej jest amfibia Gaz46, rok 1985, zakup samochodu Dodge, po drodze zakup Studebakera US6x6, Forda Canada i Zisa 151.
Powstał Klub Willysa w Warszawie, młodzieńcy tacy jak ja uczestniczyli w Rajdach Samochodów Terenowych, a były to przypomnę: Polskie Safari, Tarpaniada, Jeep Cross, Jeeping i inne pomniejsze terenówki. Byli wspaniali koledzy, część już odeszła, a my wspominamy Rajdy i nasze wspaniałe pojazdy.
Kol. ,,bunzel,, - absolwent Technikum Samochodowego w Legnicy, uczestnik i fotograf wielu imprez terenowych napewno podzieli się z nami zdjęciami ze swoich bogatych zbiorów, kol.,,bmichał,, - nie wiem kto to, ale dziękuję za zdjęcie mojej amfibii i czekam na inne z tym pojazdem.
Kolorowe zdjęcia pochodzą z lat 80-tych, była silna grupa kierowców z Berlina i Niemiec, ale ich pojazdy były już współczesne / np.terenowe Suzuki /, ale były też i Willysy.
Na przed ostatnim zdjęciu są 2 załogi ze ,,stajni,, Pana Stanisława Lisowskiego z Gorzowa. Tak to była mocna ekipa, startowali na Willysach, Gazach 67, Dodge i amfibii. Z roku na rok były montowane mocniejsze silniki, ale i były wyniki.
Ale później zaczęło się ,,zarzynanie,, wiekowych pojazdów na trasach i część kolegów wycofała się z imprez.
Ale też była jedyna załoga kobieca z Warszawy na Willysie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rok 1971, na wspólną imprezę zorganizowaną przez Klub Willysa i Klub Harleja do Wolsztyna zjechało wielu posiadaczy tych pojazdów. Tam po raz pierwszy przyjechała załoga kobieca z kol. Danutą Willysem, radziła sobie nadzwyczaj dobrze. Z harlejowcami spotykaliśmy się wspólnie przez kilka sezonów w Wolsztynie i później nasze drogi się rozeszły. My Willysowcy organizowaliśmy już swoje czysto terenowe rajdy.
Na zdjęciu jestem z kol. Danutą, przy jej Willysie, obok jest Klubowa flaga.
W późniejszych latach kol. Danuta wyjechała do Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to założyciele Klubu Willysa w Polsce.
Kol. Hipolit Rokicki i kol. Paweł Teter - zdjęcie zrobione w Normandii.
Był jeszcze jeden wspaniały człowiek, założyciel, piosenkarz, rajdowiec, to Wojciech Szczygłowicz - ,,Szczygieł,, - niestety nie ma go już wśród nas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie