Skocz do zawartości
  • 0

Szybkościomierz lotniczy polski


Wolzow

Pytanie

Ponownie proszę o identyfikację. Sądzę ze pochodzi z polskiego samolotu bo z tylu są króćce mosiężne po wdmuchnięci do nich powietrza wskazówka się porusza. I pokrętło do ustawiania wskazówki na cyferblacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie proszę o identyfikację. Sądzę ze pochodzi z polskiego samolotu bo z tylu są króćce mosiężne po wdmuchnięci do nich powietrza wskazówka się porusza. I pokrętło do ustawiania wskazówki na cyferblacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zaborów do drugiej wojny trochę się jezscze działo.

A może po prostu znieść ten zegar" ze strychu i udać się z nim do Muzeum Lotnictwa?

albo wysłać im maila.

Pracują tam fachowcy i pasjonaci i sporo wiedzą.

Niekiedy bardzo chętnie pomogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje i tak zrobię. Z muzeami mam złe doświadczenia. Jedno dostało ode mnie kilka ciekawych fotek a drugie wzbogaciło się dzięki mnie o wrześniowego mauzera w fabrycznym stanie. Żadne nawet nie powiedziało p....się w .... ale może nasz krakowskie ma inne podejście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to rzeczywiście będzie coś z szybowców, ponieważ samoloty znajdują się w sumie często w przedziale prędkości poziomu 160-X, a zwłaszcza produkcje z tych starszych lat.
Szukałem trochę i być może to coś z tego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/IS-B_Komar (140km/h)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nikol_A-2 (150 km/h)

Wydaje mi się, że pozycja nr 2 odpada raczej, ale mogę się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzeczywiście może to być szybkościomierz z samolotu, obecnie takie wskaźniki są bardziej dokładne, zawierają dokładne podziałki oraz pola oznaczone kolorami.
Patrząc na owy przyrząd można stwierdzić, że samolot był niewielki - mały zakres prędkości. Nie umiem jednak stwierdzić, z jakiej maszyny on pochodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i nie mogę wyguglować kabiny komara. Maila tez wysłałem zobaczymy czy muzeum pomoże? Wstępnie określiliśmy z czego. Jeszcze została zagadka zapalniczki tez chyba związanej z lotnictwem i sfinksa w tym dziale. Może tez coś wymyślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie