Skocz do zawartości

Poszukiwacze z Sieradza


tepesz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Czołem.
Widzę, że sieradzcy poszukiwacze nie chcą się ujawniać, a na forum jest ich spokojnie kilku zarejestrowanych. :P
Ja od niedawna zacząłem przygodę z wykopkami, jestem szczęśliwym posiadaczem kanarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku należy do GRUPY ŁÓDŹ wszak Sieradz należy teraz do łódzkiego :)
We wrześniu możemy sie spotkać na III sieradzkim Pikniku Poszukiwaczy ale to jeszcze trochę czasu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja też zaczynałem dużo wcześniej (jakieś 15 lat temu). Miałem kilka ładnych lat przerwy z powodów rodzinnych. Teraz kupiłem kanarka, ale to już nie to co kiedyś. W latach 90-tych jak poszedłem na pola w Monicach to potrafiłem z jednego kilkugodzinnego wypadu przynieść kilkanaście nieśmiertelników i nawet do kilkudziesięciu sreberek (od początków średniowiecza po wiek XX), guzików bywały całe kieszenie. Byłem tam ostatnio w lutym i przez 6 godzin znalazłem 15 boratynek 3 guziki i 1 sreberko, słabiutko. Ktoś przez ten czas ładnie te pola przetrzepał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Trudno kogoś w terenie spotkać. Za to nie trudno natknąć się na doły pokopane przez niektórych, niekulturalnych eksploratorów. Będąc ostatnio w okolicach okopów koło Herbów/ Męckiej Woli zryte tam było niemiłosiernie. W sumie nie ma tam już czego szukać. Masa żelastwa, odłamków, łusek ruskich, szczątków skrzyń po amunicji, zwłaszcza przy tym ogromnym leju. Swoją drogą, to wiecie skąd ten lej? Dziadek mi opowiadał, że jakoś po wojnie, rozniosło tam w drobny mak dwóch łepków. Podobno było w tym miejscu trochę amunicji, chłopaki wygrzebały jakiś pocisk, bawili się w saperów, no i srut, nie było co zbierać. Dlatego jeżeli ktoś wybierze się w te rejony,w okolice hektarów" niech uważa, bo tego badziewia może być w tej okolicy pełno jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie