Skocz do zawartości

moneta


rudylisek

Rekomendowane odpowiedzi

Może, w tym stanie, bez podczyszczenia to zgadywanka. Ale przynajmniej są jakieś dwa przypuszczenia, które można weryfikować po podczyszczeniu. Pytanie też, gdzie ten krążek został znaleziony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce znalezienia dużo zmienia. Prawdopodobieństwo, że to półgrosz jest małe, może faktycznie jakiś żeton (chyba, że jednak srebro). Możesz też ładować większe zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podczyściłeś - to sprawdź czy Ci się fotki nie pomyliły...
bo efektu nie widać
czyli
nowe fotki nic nie wniosły


szczotka zębowa"
woda z ludwikiem
-------------
oświetlenie boczne 30 stopni do płaszczyzny monety
dobrze ustawiona ostrość
fotka
obrót 60 stopni
fotka
itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monetę czyściłem gąbką z pastą do pucowania srebra. Dało jakiś efekt, przynajmniej widać że to sreberko. Nie chcę jednak przesadzić aby jej nie zniszczyć.
Tak swoją drogą: te cudowne" płyny ze sklepów numizmatycznych to o kant... ucha tylko rozbić. Do niczego się nie nadają, tylko niepotrzebna strata funduszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pucuj już więcej. Teraz cierpliwości, bo moneta rzadka

POMORZE ZACHODNIE - Bogusław II 1187-1220 i Kazimierz II 1187-1219 - denar, Szczecin, Aw: Krzyż w ozdobnej rozecie, wokoło BVCECELLVLF, Rw: Trójwieżowy budynek, wokoło CET...NEST, 0.57 g, Dbg. 7, rzadki"

http://www.wcn.pl/archive/44_0138?q=szczecin+bogus%C5%82aw

Gratuluję.

.........
Ps. Zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia. Widać jak ważne przy identyfikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc :) Nie ukrywam że informacja o monecie dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Najfajniejsze jest również to że inspiruje mnie i moich znajomych do poszukiwania informacji historycznych z owego okresu dotyczących Pomorza Zach.

Podbudowany dzisiejszymi nowościami znów trafiłem na pole gdzie była 1-sza moneta... I bomba! Na mojej drodze była druga, taka sama (ta ma krzywe bicie w mennicy).... :)))))))))
Szczęście trzeba jednak łapać za (rudy) ogon!
Pozdrawiam i życzę fajnych znalezisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie