Jump to content

pękniętą lorneta spawanie lutowananie czy klej


Kobieras39

Recommended Posts

Mosiądz można spawać.Pracowałem na stoczni i spawaliśmy 1 tonowe śruby napędowe wykonane mosiądzu. Tylko musi być prąd przemienny na TIG-u. Oczywiście w osłonie Ar ewentualnie Ar+He. Cyt. I tak np. do spawania stali odpornych na korozję typu 9% Ni stosuje się stopy niklu; mosiądze spawa się brązami aluminiowymi, fosforowymi lub krzemowymi. Zazwyczaj dąży się jednak do tego, aby materiał dodatkowy miał lepsze własności niż materiał spawany." Da się spawać tylko trzeba znaleźć specjalistę który się tego podejmie. A co do srebra to ma dość słabą odporność mechaniczną.
Link to comment
Share on other sites

Jak pisałem pracowałem na stoczni. Obecnie mam tylko półautomat MIG/MAG. Ale postaram się dowiedzieć czy mój sąsiad z warsztatu obok ma dojścia. Jeśli ci się nie śpieszy to będę drążył temat i odpiszę. Tylko jest na etapie rozwodu i trudno go złapać.
Link to comment
Share on other sites

Dajcie spokój z tym spawaniem tigiem, to nie śruba okrętowa. Drobnicę da się, ale nie jest to łatwe, gdyż cynk bardzo paruje, spoina pryska. Do tego trzeba powierzchnie idealnie oczyścić, przynajmniej wypiaskować. Fanta trzeba rozmontować, części oczyścić i zlutować na srebro, lub lutem do mosiądzu.
Link to comment
Share on other sites

taki przedmiot najlepiej lutować,jeżeli to jest mosiądz to lutujesz tak samo jak miedź czyli oczyść miejsca styku,przesmaruj płynem lub pastą do lutowania miedzi,problem w tym że musisz użyć albo lutownicy albo sposobem jaki stosuje się przy łączeniu miedzianych rurek instalacji c.o. czyli podgrzać oba elementy do temperatury topnienia cyny i je połączyć,może masz jakiegoś znajomego instalatora który będzie miał wprawę w wykonywaniu takich połączeń
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information