Skocz do zawartości

Zaproszenie na promocje publikacji o Dąbrowieckiej Górze


HUBERTUS 1656

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Koło terenowe Przedmoście Warszawa oraz Klub Batory zapraszają na spotkanie z autorami publikacji “Punkt oporu Dąbrowiecka Góra”. Hubert Trzepałka i Michał Pawlak spotkają się z czytelnikami w czwartek 29 listopada.

W programie spotkania prezentacja książki, projekcja archiwalnych fotografii schronów oraz zdjęć obrazujących postęp prac remontowych. Będzie także możliwość nabycia publikacji. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze prace remontowe.
Schrony na Dąbrowieckiej Górze zostały odrestaurowane dzięki wysiłkowi społeczników; obecnie stanowią jedną z turystycznych wizytówek powiatu – co roku organizowane są w ich rejonie imprezy rekonstrukcyjne gromadzące tysiące widzów zainteresowanych historią.

Publikacja, której promocja odbędzie się w czwartek, dotyczy zespołu dwóch schronów na Dąbrowieckiej Górze. Przedstawia okoliczności w jakich doszło do rozbudowy Przedmościa Warszawa w latach 1940-1941 oraz próby ognia którą zgotowała obrońcom sowiecka 2. Armia Pancerna w lecie 1944 roku.
Główna część książki poświęcona jest dokładnemu opisowi wyposażenia i działania wszystkich systemów schronów: od uzbrojenia poprzez łączność po systemy podtrzymywania życia. Znajdziemy tu dokładny opis przeznaczenia każdego z pomieszczeń i urządzeń w schronie. Całość urozmaicona jest ciekawymi fotografiami (w tym archiwalnymi) przedstawiającymi zainstalowane wyposażenie, rzutami obiektów i mapkami sytuacyjnymi.

Publikacja dostępna także na allegro:
http://allegro.pl/punkt-oporu-dabrowiecka-gora-hubert-trzepalka-i2809984697.html
  • 2 months later...
Napisano
Koło terenowe Przedmoście Warszawa oraz MGOK Karczew zapraszają na promocje publikacji „Punkt Oporu Dąbrowiecka Góra”. Promocja odbędzie się 16 lutego 2013 w Karczewie we wnętrzach Muzeum Stara Plebania przy ulicy Księdza Żaboklickiego 12 vis a vis Kościoła św. Wita. Początek o godzinie 17tej.
W programie spotkania prezentacja książki, projekcja archiwalnych fotografii schronów oraz zdjęć obrazujących postęp prac remontowych. Pokażemy też najciekawsze fragmenty filmów z inscenizacji odbywających się na schronach . Schrony na Dąbrowieckiej Górze zostały odrestaurowane dzięki wysiłkowi społeczników; obecnie stanowią jedną z turystycznych wizytówek Karczewa i powiatu otwockiego – co roku organizowane są w ich rejonie imprezy rekonstrukcyjne gromadzące tysiące widzów zainteresowanych historią i militariami.

Będzie możliwość nabycia publikacji. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalsze prace remontowe.
Publikacja, której promocja odbędzie się sobotę 16 lutego, dotyczy zespołu dwóch schronów na Dąbrowieckiej Górze. Przedstawia okoliczności w jakich doszło do rozbudowy Przedmościa Warszawa w latach 1940-1941 oraz próby ognia którą zgotowała obrońcom sowiecka 2. Armia Pancerna w lecie 1944 roku.
Główna część książki poświęcona jest dokładnemu opisowi wyposażenia i działania wszystkich systemów schronów: od uzbrojenia poprzez łączność po systemy podtrzymywania życia. Znajdziemy tu dokładny opis przeznaczenia każdego z pomieszczeń i urządzeń w obiektach. Całość urozmaicona jest ciekawymi fotografiami (w tym archiwalnymi) przedstawiającymi zainstalowane wyposażenie, rzutami obiektów i mapkami sytuacyjnymi.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie