Skocz do zawartości

Żołnierze 2. Korpusu Polskiego


Cromwell

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi pomoże. Alojzy (na nieśmiertelniku miał błędnie podane imię Aleksander)Markowski. Najpierw służył w Wehrmachcie, a później w 2. Korpusie Polskim we Włoszech - 5 Kresowa Dywizja Piechoty. Urodzony w 1905 r. W jakiej dokładnie formacji 2. Korpusu służył? Jest gdzies dostępna lista żołnierzy 5 KDP?

Śmiejkowski Bolesław - 2. Korpus Polski. Wiem tylko tyle.

Kwiatkowski Leon. Walczył w Normandii. Tu jeszcze mniej informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam Wszystkich,
kilka info o moim Dziadku:Dziedek Brnard Budrewicz urodził się w 1905 roku.
Z pamiątek jakie pozostały po Dziadku wynika, że był Żołnierzem 5 Kresowej Dywizji Piechoty gen.Nikodema Sulika, kóra wchodziła w skład II Korpusu Gen. Władysława Andersa. Dziadek należał do 6 Kompanii Zaopatrzenia Brygady. Dziadek z dokumentów jakie pozostawił ma wpisane , że był w Stopniu Starszego Strzelaca. W posiadaniu mam również kilka odznaczeń po Dziadku między innymi:
1. Medal plus Legitymacja Odznaki Pamiątkowej II Korpusu
2. Medla plus Legitymacja Krzyża Pamiątkowego Monte Cassino.
3. Polish Identification Card z 1943 roku.
Z informacji od Dziadka śp.Bernarda Budrewicza wiem, że Dziedek będąc Żołnierzem II Korpusu był Łącznikiem Sztabowym, ale nie posiadam żadnych informacji jak i dokumentów potwierdzających.
Możecie mi pomóc jak zdobyć inforancje i gdzie o moim Dziadku, gdzie należy szukać, jakie są procedury, każda fachowa rada mile widziana,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie