Skocz do zawartości

Monetki?


sajmon75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podczas dzisiejszych wykopków wyszło mi takie oto coś, monetki stopione razem w jedną całość druga strona zupełnie stopiona jedna masa, na pewno nie jest złote ale chyba złotem powlekane bo praktycznie takie czyste siedziały w ziemi, może ktoś coś słyszał o takim wynalazku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste złoto na pewno nie bo rant jednej z monet delikatnie podczas wykopywania ściąłem i jest tylko złotem powlekana, druga strona to jedna masa spalona ale podczas czyszczenia ta spalona masa zaczęła robić się złotawa na tą chwilę jest czarno złote jak doczyszczę do końca wkleję fotkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy widzę tam 10 marek ?
jeśli tak, to chyba ta moneta

Germany Prussia 10 Marks 1888-A (Berlin) - Frederick III
FRIEDRICH DEUTSCHER KAISER KONIG V. PREUSSEN
(Frederick, Emperor of Germany, King of Prussia)
DEUTSCHES REICH 1888 / 10 MARK
(German Empire / 10 Marks)
3.98 grams, 0.900 gold, 19mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość wyszła z ziemi nie jest to chinski wyrób chodzi o to że jest to odlew w kasztalcie monet 10 i 20 markowych obciagnietych gruba zlota blacha na ktorej sa wybite te monety...wydaje mi sie ze moglo to byc zainstalowane np. na jakims pucharze w epoce czy cus a potem soldat rosyjski to zerwal myslal ze zlote i wyrzucil bo wyszlo przy stanowiskach ruskich czolgow...ale wyglada efektownie no i jest elementem jakiejs calosci tylko czego????
pozdro Maras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie