Skocz do zawartości

10 Wert Marke


Krychus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Na wstępie tłumaczę, iż na monecie znajduje się błąd ortograficzny. Wiem, że powinno być napisane Werth Marke, niestety u mnie miejsca pomiędzy obydwoma słowami jest co najwyżej na myślnik - ba, którego tam i tak nie ma. Wiem, że zdjęcie tego niestety dobrze nie odwzorowuje, ale warto spojrzeć na wcześniejsze litery i ocenić przesuniecie ich względem czubeczka 1". Po drugie mam dwa pytania co do tej monety:

- czy ta moneta była monetą dopuszczona do, jakby to powiedzieć, normalnego obiegu? To znaczy wpadam do pierwszego lepszego sklepu i mogę normalnie płacić? Czy było to coś na styl żetonów dla żołnierzy w jakichś np. kantynach?
- czy jest możliwe odczytanie, kto emitował te monety po znakach HM? Czy jest to zupełnie niemożliwe?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam, K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisownia jest poprawna jak najbardziej, w słownikach i pisowni była zmiana, wiąże się to z wydaniem pierwszego słownika wyrazów niemieckich Dudena w 1902 roku, przed pisano Warthmarke, potem juz poprawnie było Wertmarke ale nie było to od razu regułą i zależy od regionu pisano jeszcze Werthmarke lub po prostu używano tych nazw jednocześnie.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie