Skocz do zawartości

owy" c.scope 1220 xd opinie


chudini101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszę o opinię użytkowników c.scopa 1220 xd.Czy jest to lepsza wersja od swojego starszego poprzednika jeśli chodzi o zasięgi czy nic się za bardzo nie zmieniło,chodzi mi o drobnicę bo za taką chodzę?Czy jeśli bym takiego kupił to byłbym bardziej zadowolony niż z proximy ver.1, którą obecnie posiadam.Wiem że te c.scopy mają dobrą dyskryminację i dobrze radzą sobie w zaśmieconym terenie.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi panie, czy zasięg większy od starego skopka" szarego? Wątpię. Nie widziałem tych wykrywaczy od dłuższego czasu na oczy, a więc bredni nie będę wypisywał, bo pamięć mam zawodną. Jednakże pamiętam, jak zasięg na monetę w domowym zaciszu jednego wieczora podniosłem o niecałe 3 cm. Wydawać by się mogło, że producent odświeżył tylko obudowę. Cewka chyba tych samych rozmiarów. Jeśli mówimy tu o zadowoleniu większym jak przy Proximie, to chyba tylko z sentymentu do firmy i do maszyny :) Ja osobiście nie postawiłbym na ten wykrywacz. Jeśli już, to ponoć świetnego CS4MXi. Ale o tym 6MXi niech się już wypowie VanWorden.

Pozdrawiam serdecznie, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 3 godziny. Ogólnie nie jestem za tą marką i nigdy nie byłem, ale nie mówię, że to zły wykrywacz. Wręcz przeciwnie, w swojej cenie (czyli średnio ponad 2000) chyba jeden z lepszych. Ale patrząc na to, co oferuje Proxima, a co ten C.Scope odpowiedź jest chyba oczywista. Te wykrywacze był dobre, ale w latach swojej świetności, czyli jakieś 10-15 lat wstecz, kiedy sprzęty o zasięgu jak dzisiaj i funkcjonalności były właściwie na granicy marzeń. Kiedyś z tej marki dla mnie wydawał się świetny i nieoceniony model R1. I było to coś, cenowo, na poziomie chyba ówczesnego DFX, XLT, jakoś tak.. I dzisiaj też zapewne jest, albo jeszcze droższy. Słuchaj, jaki on miał mieć w moich oczach zasięg, jak to niesamowicie miał pracować. I wiesz co? Pozbyłem się go szybciej niż zdążyłem poznać. Te wykrywacze są właściwie dobrze zbudowane, w swojej klasie cenowej bardzo skuteczne, ale jeśli porównać inne produkty (w także tej klasie cenowej) - może się okazać, ze niektóre są faktycznie lepsze. Nie będę się tu rozpisywał jaki i dlaczego, bo to temat na dłuższe pisanie i zaraz znów wywołam burzę.

A z ciekawości zapytam, czy sprzęt ma być nowy? Prosto z UK, czy z Polski po cenie trochę wyższej? Nie wiem i nie mam pojęcia, po jakiej on cenie teraz stoi w adwiślańskim kraju", ale jakby wysokiej - o wiele wyższej jak nówka u producenta - znalazłoby się coś lepszego, na pewno...

K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie drobnica,jednakże oba wykrywacze są uniwersalne,z mojej wiedzy różnią się między innymi tym że jeden jest statyczny a drugi w zależności od ustawień to mix" Wiem co potrafi proxima a czy cs bedzie lepszy pod względem kolorów i zasięgów czy raczej nie zawracać nim sobie głowy i dalej biegać z rutusem bo jak narazie na lepszy sprzęt nie mam funduszy. Proste pytanie: co lepsze na kolor proxima czy cs?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wydaje się proste, ale odpowiedź niekoniecznie. Nie będę uściślał, że tam jakie kolorki (czy samorodki złota czy manierki alu), jakiej wielkości, na jakim terenie, itp., ale ogólnie mówiąc... ja pozostałbym przy proximie. C.Scope prosty sprzęt, ale i tak trzeba by było się go jakiś czas uczyć, by go zrozumieć. Proxima bije go tu na głowę pod względem ilości ustawień. No i przede wszystkim serwis, z Rutusami nie ma problemu, z anglikiem może być gorzej. Funkcjonalność myślę na podobnym poziomie, z niewielką przewagę proximy.

Tylko z drugiej strony jakby nie patrzeć zasięg w tym wszystkim najważniejszy nie jest...

K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem z 1220xd. Mam tez aktualnie na stanie C.Scopa 1220R obok White'sa 5900 z przystawką. Jeżeli wybierzesz C.Scopa będziesz zadowolony jeśli chodzi o dyskryminacje, bardzo dobre rozróżnianie głosowe, na kolorki rewelka. Jednak będziesz czuł niedosyt w zasięgu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to było ze starym c scope 1220xd ale czarny to pies na kolorki miałem parę dynamików (nie będę wpisywał jakie to marki bo podniesie się lament)ale żaden z nich nie dawał tak wiarygodnych info na auto jak c scope 1220xd.O militar nie wspomnę .Jedyny mankament to nie wolno jej składać ponieważ kabel jest bardzo słaby i podatny na uszkodzenia troszkę wnerwia po deszczu ale generalnie ciągnie jak wściekły..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno panowie jesteście nie obiektywni jak można opiniować c scopa 1220xd po 3 godz pracy to jakaś kpina.Tam gdzie porusza się c.scope 1220xd (zaśmiecony teren)bo tam są najfajniejsze fanty,Proxima pada znam to z autopsji .Każdy wykrywacz trzeba poznać nauczyć się go słuchać itd.Jak pochodzisz z c.scope1220xd chociaż jeden sezon to pogadamy...Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Pierwsza sprawa to podziękowania kolegom za opinie,szczególnie koledze flobert1 i koledze darek033 bo rzeczywiście o sprzęcie można pisać wtedy kiedy trochę się na nim pochodziło...Zdecydowałem się i kupiłem tego c.scopa.Wybrałem się z nim na poletko które przechodziłem w szerz i w z dłuż z moją proximą ver.1 i o dziwo po paru godz. do domu wróciłem z kilkoma fajnymi kolorkami.Wykrywka dobrze pasuje do ręki,niezbyt ciężka,dyskryminacja rzeczywiście jest nieprzeciętna w zaśmieconym terenie.Jedyne co mnie martwi to to że co jakiś czas sygnał wiodący się rozpędza i muszę go esetować" przyciskiem retune.Czy można coś z tym zrobić?Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt tak ma i nic na to nie poradzisz. Każdy C.Scope, którego trzymałem w ręku tak miał. Co jakiś czas trzeba go resetować. Ale nie jest to uciążliwe ponieważ trwa to sekunde". Jak naciskasz przycisk to musisz unieść go w górę, żeby nie miał kontaktu z glebą. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu mogę śmiało powiedzieć i przyznać,że jeśli chodzi o zasięgi obu wykrywaczy to proxima bije na głowę c.scopa jednak c.scope na śmietniku nadrabia dyskryminacją,tam gdzie ozpędza" się na kolor u proximy na wyświetlaczu jest dyskoteka". Także wybór chyba dobry bo jedno uzupełnia drugie.Pozdrawiam. A i jeszcze jedno,rzeczywiście po deszczu c.s. trochę wariuje ale to chyba normalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że po deszczu czy rosie świruje to też normalka. Co do zasięgu to tak jak mówiłem...czuć niedosyt. Dlatego kupiłem białasa 5900 jako uzupełnienie c.scopa. Prawdę mówiąc to teraz scopek leży nieużywany, ponieważ dla mnie 5900 jest uniwersalny:) pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie